Рекордна концентрація вуглекислого газу зафіксована в атмосфері Землі
Атмосферна обсерваторія на схилі вулкана Мауна-Лоа на Гаваях вперше зафіксувала рекордну концентрацію вуглекислого газу в атмосфері Землі, пише газета The Washington Post.
Як наголошується, в минулу суботу середній денний показник склав 421,21 частини на мільйон. Раніше концентрація ніколи не перевищувала 420 частин на мільйон.
У публікації йдеться, що даний рекорд є тільки лише поодиноким виміром. Разом з тим в цей час року показники концентрації вуглекислого газу і так, як правило, наближаються до пікових. За останні два місяці станція постійно фіксує показники, які перевищують 417 частин на мільйон. В результаті середньорічний показник може виявитися вище 416 частин на мільйон.
Вчені зазначили, що за останні 800 тисяч років і до початку індустріальної епохи рівень вуглекислого газу в атмосфері нашої планети не перевищував 280 частин на мільйон. З 2016-му рівень досяг рекордного значення – 403,3 частини на мільйон. У травні 2019 го рівень вуглекислого газу перевищив позначку в 415 частин на мільйон.
За даними фахівців, в останній раз концентрація вуглекислого газу досягала 415 частин на мільйон близько 4,5 мільйона років тому, коли глобальна температура була вищою за нинішню на три – чотири градуси, а температура на полюсах – на десять градусів.
Нагадаємо, що вуглекислий газ потрапляє в атмосферу з природних і штучних джерел. Серед перших – виверження вулканів, дихання аеробних організмів, бродіння або гниття органічних решток. До штучних джерел вуглекислого газу відносяться спалювання енергоносіїв (вугілля, газ, нафтопродукти).