Рентгенівський телескоп зафіксував космічних “павуків”, які “пожирають” своїх сусідів (фото)

Космічна рентгенівська обсерваторія “Чандра” NASA зафіксувала скупчення пульсарів-“павуків”, які поглинають свої зірки-супутники у кульовому скупченні Омега Центавра, повідомляє Space.com.

Спостереження мають допомогти вченим краще зрозуміти, як нейтронні зірки, які швидко обертаються та отримали назву “павуків”, поглинають своїх сусідів, руйнуючи навколишні зірки інтенсивним випромінюванням.

П’ять пульсарів-“павуків” у цьому скупченні були виявлені в центрі Омеги Центавра, величезного угруповання з приблизно 10 мільйонів зірок, розташованих на відстані 17 700 світлових років від Землі. Спочатку вчені виявили їх за допомогою радіотелескопів Parkes і MeerKAT, які ідентифікували сукупність із 18 швидких нейтронних зірок або “мілісекундних пульсарів”.

Крупним планом Омега Центавра, вид з рентгенівського космічного телескопа НАСА “Чандра”, що демонструє розташування пульсарів-“павуків”.

Дослідники з Університету Альберти в Канаді ідентифікували квінтет пульсарів-“павуків” за даними радіотелескопа незабаром після того, як зрозуміли, що 11 із 18 випромінюють рентгенівське випромінювання. Команда порівняла радіодані пульсарів із рентгенівськими спостереженнями “Чандри” 26 пульсарів-павуків у 12 інших кульових скупченнях.

Джерело liga.net

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше