Революція в енергетиці: хмарочоси в Еміратах перетворять на гігантські батареї
Компанія Skidmore, Owings & Merrill, проектувальник найвищої будівлі у світі, Дубайського хмарочоса Бурдж-Халіфа, об’єдналася з Energy Vault Holdings, щоб вивчити можливість створення величезних хмарочосів заввишки 1 км. Вони також функціонуватимуть як гігантські гравітаційні системи зберігання енергії.
У реченні містяться дві особливо примітні ідеї. Перший нагадує дослідження таких компаній, як Gravitricity та IISA, і передбачає використання надлишкової енергії – чи то з відновлюваних джерел, як-от сонячна енергія, чи зі стандартної електромережі – для підняття вантажу на вершину дуже високого хмарочоса. При необхідності вага скидається, дозволяючи йому опуститися вниз будівлі, використовуючи силу гравітації для приводу генератора.
«EVu – це конструкція вежі-надбудови, яка покращує економічність установки та дозволяє інтегрувати GESS, гравітаційні системи зберігання енергії, у висотні будинки за рахунок використання порожньої конструкції висотою від 300 метрів і до 1000 метрів у висоту», – пояснюється в прес-релізі SOM та Energy Vault Holdings.
Ці конструкції матимуть можливість накопичувати енергію гравітаційного типу в кілька ГВтч для забезпечення енергетичних потреб не лише самої будівлі, а й сусідніх будівель.
Крім гравітаційної системи EVu, описаної вище, команда пропонує так звану систему EVc. Він функціонуватиме аналогічним чином, але замість великої ваги він перекачуватиме воду на вершину хмарочоса, а потім скидатиме її для запуску турбін і виробництва електроенергії.
Хоча фундаментальна наука, що лежить в основі обох ідей, обґрунтована, практичні проблеми значні і включають такі питання, як здатність витримувати всю цю додаткову вагу, а також ефективність і загальне обслуговування.