«Режим без паперів»: від тепер держоргани не зможуть вимагати паперові документи від населення і бізнесу
У четвер Верховна Рада прийняла законопроєкт №5495 про режим ‘без паперів’ в цілому, який допоможе значно прискорити процес цифровізації України. Це впровадження сучасних цифрових технологій в різні сфери життя і виробництва.
Про це повідомляє прес-служба Мінціфри.
Відзначають, що якщо раніше могли оцифрувати до 15 послуг за пів року, то тепер їх кількість збільшиться до декількох десятків.
Для того, щоб ефективно впровадити законопроєкт, працюють в чотирьох основних напрямках:
- Цифрове законодавство. Для перекладу будь-якого держсервісу в онлайн треба внести значні зміни в документи.
- Цифрові документи. З 23 серпня цифровий паспорт в ‘Дії’ будуть брати до всіх установах України. Зараз в додатку доступні вже дев’ять документів.
- Електронний документооборот. Щоб цифрові документи належним чином працювали, потрібна надійна система електронного документообігу. Вона повинна відповідати ЄС ASIC і єдиним стандартом для бізнесу і влади. Підписати заяву на навчання дитини в школі або на відпустку, укласти договір між бізнес-партнерами – все можна буде зробити на одному порталі.
- Е-послуги для всіх життєвих ситуацій. Уже оцифрували понад 70 онлайн-послуг для українців. Серед них: реєстрація бізнесу, оформлення допомоги по безробіттю тощо. З режимом ‘без паперу’ перелік держпослуг істотно збільшиться.
Тепер населення і бізнес зможуть швидко отримувати публічні послуги онлайн.
‘Для надання послуг будуть використовувати електронну ідентифікацію фізичної особи. Держоргани не зможуть вимагати від людини інформацію, яка вже є про неї в реєстрах. Наприклад, ЗАГС не може вимагати у вас свідоцтво про шлюб, оскільки ці дані є в Державному реєстрі актів цивільного стану Громадян ‘, – додають в Мінцифрі.