РФ прагне повернутися до складу Ради ООН з прав людини
Наступного тижня російська федерація намагатиметься переобратися до Ради Організації Об’єднаних Націй з прав людини шляхом таємного голосування.
Про це повідомляє Reuters.
На тлі повзучих ознак “втоми” від війни в Україні деякі дипломати кажуть, що росія має всі шанси бути знову обраною до складу Ради ООН з прав людини під час таємного голосування у вівторок, через 18 місяців після того, як її було витіснено з цього органу під керівництвом США.
“Я думаю, що існує втома від України. А по-друге, багато людей не хочуть, щоб в органах ООН домінували західні голоси, не кажучи вже про зверхнє ставлення”, – сказав агентству Reuters високопоставлений азіатський дипломат на умовах анонімності.
Критики Росії кажуть, що її переобрання в той час, коли в Україні триває майже 20-місячна війна, підірве довіру до Ради Безпеки, яка базується в Женеві, одного з найефективніших органів ООН (на думку джерела).
Але Москва активно агітує голоси африканських, азіатських та інших незахідних країн у Генеральній Асамблеї ООН, що складається зі 193 членів, апелюючи тим, що вона вважає лицемірством і “несправедливою упередженістю” Сполучених Штатів та їхніх союзників.
Рада ООН з прав людини не має юридично обов’язкових повноважень, але її засідання привертають увагу, і вона може призначати розслідування для документування зловживань, які іноді стають підставою для судового переслідування за воєнні злочини.
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі назвав спробу Москви переобратися на другий термін “фарсом”. Посол України в Організації Об’єднаних Націй в Женеві Євгенія Філіпенко назвала її “такою, що не піддається ніякому розумінню і є абсурдом”.
Хоча країни з сумнівною історією прав людини обиралися в минулому, спостерігачі кажуть, що ніколи за 17-річну історію Ради не отримувала права голосу держава, яку так широко звинувачують у кричущих злочинах, як росія.
Західні країни також відзначають, що президент Росії Володимир Путін розшукується Міжнародним кримінальним судом за звинуваченнями у воєнних злочинах в Україні.
“Очевидно, що це було б катастрофічно для авторитету Ради, а також для авторитету ООН в очах людей — особливо жертв — по всьому світу”, – сказав Марк Лімон, виконавчий директор Групи універсальних прав.
У березні минулого року Рада розпочала розслідування війни в Україні та звинуватила російські війська у порушеннях, які можуть становити злочини проти людяності. Вона також призначила слідчого для вивчення дотримання Москвою прав людини всередині країни.
На відміну від Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, де росія є одним з п’яти постійних членів, що мають право вето, жоден з 47 членів Ради з прав людини не має права вето. Але кількість голосів, необхідних для запуску політично чутливих розслідувань, стає дедалі меншою.
Отже, світ і далі “підтримує” москву в її повному ігноруванні міжнародного права та вбивства безлічі людей та геноциду українського народу, яке триває століттями. І західних політиків, чи африканських, не бентежить те, що росія і далі продовжує свій геноцид через повну нездатність Світу зупинити агресора, даючи прецедент на майбутні війни та загарбання.