Рф вивела з Середзем’я «вбивцю» авіаносців та флагман Тихоокеанського флоту – ракетний крейсер «Варяг»
Цим рішенням рф фактично оголила Сирію та звела свою присутність у Середзем’ї до номінального.
Поки у Середземному морі США розгорнули авіаносну ударну групу на чолі з атомним USS George H. W. Bush (CVN-77) та прямо говорять, що зробили це проти рф, кремль вивів частину кораблів з регіону.
Як виявилось, ракетний крейсер Тихоокеанського флоту рф “Варяг” та великий протичовновий корабель “Адмирал Трибуц” вже відносно давно покинули Середземне море та днями були помічені у Сінгапурській протоці, вочевидь, на шляху до Владивостоку.
RFS Varyag (011), RFS Admiral Tributs (564) and RFS Boris Butoma, Transits the Singapore Strait.@supbrow @WarshipCam #RFSVaryag #RFSAdmiralTributs #RFSBorisButoma #RussianNavy #Varyag #AdmiralTributs #BorisButoma #Warship #Navy pic.twitter.com/OLrobewrmr
— Straits Sights (@StraitsSights) November 6, 2022
І це з урахуванням того, що у Середземному морі вони перебували ще з 2 лютого і напевно мали увійти до Чорного, але Туреччина заблокувала Босфор.
Зазначимо, що ці кораблі забезпечували прикриття російського угрупування в Сирії, а також були ядром угрупування російських кораблів Чорноморського флоту рф, які залишились там після вторгнення. А мова йде про фрегат проекту 11356Р “Адмирал Григорович” та декілька підводних човнів класу “Варшав’янка”.
Таким чином, єдиний корабель, який гіпотетично мав би протистояти авіаносній ударній групі США, або точніше – створювався для цієї задачі, вийшов з регіону.
Варто нагадати, що ракетний крейсер “Варяг” належить до проекту 1164 “Атлант”, як й вже знищений крейсер “москва”. Він є третім кораблем у серії, останнім із добудованих та одним з двох кораблів цього проекту, які залишились у рф.
Причин для цього може бути декілька, найперша – банальна необхідність встати на обслуговування, яке не могли здійснити у сирійській базі ВМФ рф у Тартусі.
Інший варіант – дійсне рішення згорнути угрупування у Сирії, ознаки якого, зокрема вивезення ЗРК С-300 та частини контингенту, вже фіксувалось. Ще один можливий фактор – необхідність прикриття вже тихоокеанського регіону.