Рідкісний 10-метровий гігант 60-х років: росіяни запустили по Україні протикорабельну ракету П-35 (фото)

Російська армія використала для ударів по Україні рідкісну 4-тонну протикорабельну ракету П-35, яка була прийнята на озброєння у 1962 році.

Про це повідомляє Defense Express.

Про використання рідкісної ракети свідчать знайдені уламки. Зазначається, що це перший відомий випадок використання росіянами такої ракети.

На опублікованих фото видно уламки П-35, ця ракета відрізняється значними габаритами. Її довжина складає 10 метрів, а стартова вага – 4 тонни. Ракету було розроблено у 50-х роках, а прийнято на озброєння у 1962 році. Це протикорабельна ракета, тому ймовірно рф намагалась поцілити нею в об’єкти в південних областях України.

Аналітики  Defence Express зазначають, що безпосередньо П-35 важко упізнати в уламках на фото. Однак ця ракета має досить специфічну будову крил. Збиття цієї ракети підтвердили і власні джерела Defence Express.

“Попри вік П-35 все ще знаходиться на озброєнні РФ. Зокрема вона є засобом ураження берегового ракетного комплексу “Редут”. Станом на 2021 рік їх кількість оцінювалась у 8 пускових”, – йдеться в повідомленні.

Росія має лише два комплекси “Редут” – у Криму та на острові Кильдин у Баренцевому морі (за наявною інформацією – покинутий).

Після анексії Криму росія відновила “Об’єкт-100” у 2016 році. Час від часу він здійснював пуски ракет.  Також у планах кремля була модернізація комплексу з метою встановлення на ньому пускових шахт під ракети “Оникс” та “Циркон”. Також ракети П-35 були на озброєнні ракетних крейсерів проєкту 58, але всі вони вже списані.

“Але яка саме пускова була використана для удару невідомо. Водночас використання навіть таких засобів далекобійного ураження більше схоже просто на бажання вдарити бодай чимось”, – додали у Defence Express.

Джерело censor.net

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше