RoboEYE: напівавтономний візок, керований поглядом (відео)
Дослідники з Університету Тренто та Університету Падуї нещодавно створили безпечний та ефективний напівавтономний інвалідний візок, керувати яким можна буде за допомогою очей. Ця унікальна система може дозволити людям з важкими моторними вадами контролювати рух інвалідного візка, навіть якщо вони не здатні рухати кінцівками. Нещодавно розроблений інвалідний візок, який називається RoboEYE, був представлений у статті, опублікованій у журналі MDPI’s Technologies.
RoboEYE був розроблений Maule у співпраці з лабораторією MIRo, дослідницькою групою при Інституті промислового машинобудування Університету Тренто під керівництвом професора Де Чекко. Крісло-коляска, керована рухами очей, інтегрує функціональні можливості мобільних робототехнічних систем у стандартний силовий інвалідний візок. Під час руху користувачі, які сидять на інвалідному візку, можуть вибирати між двома різними стратегіями водіння, однією з яких є рух очей, а іншою – вказівка потрібного місця призначення.
Лучетті, Мауле і їх колеги оцінили ефективність інвалідного візка в чисельному моделюванні та реальних експериментах, в яких добровольці протестували RoboEYE і надали відгуки про свій досвід. Отримані ними результати були багатообіцяючими і підкреслили безпеку, надійність і ефективність їх унікальній конструкції інвалідних колясок.
Цікаво, що розроблена ними подвійна система навігації також може застосовуватися до інших інвалідних колясок або конструкцій різної форми та розмірів. У майбутньому дослідження може прокласти шлях до реалізації інноваційних та високоефективних інструментів для допомоги людям з важкими порушеннями моторики.
“З промислової точки зору наші результати дуже цікаві”, – сказали Лучетті та Моуле. “З цього дослідження народилася співпраця між стартапом Robosense srl, який займається дослідженнями та розробкою інноваційних послуг у галузі мобільної робототехніки, Nuova Blandino srl, італійською компанією, яка займається виробництвом та комерціалізацією медичних засобів. Ця співпраця нещодавно привела до створення нового стартапу Rocitoo srl, спрямованого на передачу технологій та індустріалізацію розробленого рішення в інноваційний комерційний продукт “.