Rocket Lab запустить для BlackSky ще вісім супутників до кінця року
Приватна американо-новозеландська аерокосмічна компанія Rocket Lab повідомила про підписання контракту на вивід на орбіту ще восьми супутників компанії BlackSky в рамках п’яти запусків ракет-носіїв Electron. Терміном реалізації контракту оголошений період до кінця 2021 року. Угода підписана після успішного виводу одного з супутників BlackSky раніше цього тижня.
Коментуючи угоду, засновник та генеральний директор компанії Rocket Lab Пітер Бек сказав:
«Ми раді можливості надати надійний доступ до орбіти компанії Spaceflight та її клієнту BlackSky. Ракета Electron дозволяє нашим клієнтам контролювати графік запусків та особливості орбітального розгортання, що дає більше впевненості в критично важливих аспектах, необхідних для росту бізнесу. Ракета Electron готова забезпечити спрощений доступ до космічного простору, тому BlackSky може зосередитися на тому, що найбільш важливо для їх бізнесу — надання актуальних супутникових даних в реальному часі для тих, хто в них потребує найбільше».
З урахуванням апаратів які вже запущені, в угруповання компанії буде входити 14 операційних супутників (бажана кількість не менше 30). Ключовою особливістю нового контракту стало те, що раніше ці вісім супутників повинні були бути запущені у 2022 році, але оскільки BlackSky хотілося зробити це якомога раніше, то вона скористалася пропозицією від Rocket Lab щодо здійснення оперативних пусків.
В рамках контракту Rocket Lab виведе на навколоземну орбіту вісім супутників BlackSky масою 130 кг. В угоді також прописана можливість двох додаткових космічних запусків в четвертому кварталі поточного року.
Для Rocket Lab цей рік обіцяє бути дуже результативним. Раніше компанія повідомила про злиття з Vector Acquisition Corporation, що дозволить їй вийти на біржу Nasdaq. Крім того, в цьому році приватна космічна компанія підписала контракти на надання своїх послуг ВПС США, а також збирається запустити універсальну супутникову платформу «Фотон» з корисним навантаженням Capstone до Місяця на замовлення NASA.