росія не зможе запустити на орбіту 500 супутників — не вистачає коштів на паливо
Російському “аналоговнєт”- проекту на зразок Starlink не судилося здійснитися
Амбітні плани російської влади різко наростити виробництво супутників і зібрати на орбіті угруповання «Сфера» із 500 апаратів для цивільних та оборонних потреб зіткнулися з невдачею.
У росії виник гострий дефіцит ксенону – інертного газу, який використовується як «паливо» для бортових двигунів супутників, дозволяючи їм маневрувати у космосі. Про це повідомив директор дослідного конструкторського бюро (ОКБ) «Факел» Геннадій Абраменков. Про це пише The Moscow Times.
«Ксенону на ринку, необхідного для заправки, зараз немає», – сказав він на нараді провідних підприємств ракетно-космічної галузі та хімічної промисловості. На тлі дефіциту різко зросли ціни на ксенон. А це «впливає на економіку і окремих апаратів, і угруповання загалом», розповів Абраменков.
У рамках проекту «Сфера» на орбіту планували запустити супутники широкосмугового доступу до інтернету «Скіф», апарати зв’язку «Експрес», супутникову систему інтернету речей «Марафон», а також супутники зв’язку, спостереження та дистанційного зондування землі.
Але замість початкових планів 500 апаратів проект довелося урізати втричі – уряд рф схвалив запуск 162 супутників.
Усього для забезпечення потреб «Сфери потрібно 1 000 балонів ксенону на суму 35,4 млрд рублів, підрахували в ОКБ «Смолоскип». Але власних потужностей для таких обсягів «Роскосмос» не має.
Нагадаємо, раніше росія пригрозила збивати супутники Starlink Ілона Маска, які допомагають Україні. США пообіцяли відреагувати на можливі атаки.