росія не зможе запустити на орбіту 500 супутників — не вистачає коштів на паливо

Російському “аналоговнєт”- проекту на зразок Starlink не судилося здійснитися

Амбітні плани російської влади різко наростити виробництво супутників і зібрати на орбіті угруповання «Сфера» із 500 апаратів для цивільних та оборонних потреб зіткнулися з невдачею.

У росії виник гострий дефіцит ксенону – інертного газу, який використовується як «паливо» для бортових двигунів супутників, дозволяючи їм маневрувати у космосі. Про це повідомив директор дослідного конструкторського бюро (ОКБ) «Факел» Геннадій Абраменков. Про це пише The Moscow Times.

«Ксенону на ринку, необхідного для заправки, зараз немає», – сказав він на нараді провідних підприємств ракетно-космічної галузі та хімічної промисловості. На тлі дефіциту різко зросли ціни на ксенон. А це «впливає на економіку і окремих апаратів, і угруповання загалом», розповів Абраменков.

У рамках проекту «Сфера» на орбіту планували запустити супутники широкосмугового доступу до інтернету «Скіф», апарати зв’язку «Експрес», супутникову систему інтернету речей «Марафон», а також супутники зв’язку, спостереження та дистанційного зондування землі.

Але замість початкових планів 500 апаратів проект довелося урізати втричі – уряд рф схвалив запуск 162 супутників.

Усього для забезпечення потреб «Сфери потрібно 1 000 балонів ксенону на суму 35,4 млрд рублів, підрахували в ОКБ «Смолоскип». Але власних потужностей для таких обсягів «Роскосмос» не має.

Нагадаємо, раніше росія пригрозила збивати супутники Starlink Ілона Маска, які допомагають Україні. США пообіцяли відреагувати на можливі атаки.

Джерело mind

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше