Росія погрожує заблокувати Вікіпедію через статтю про вторгнення в Україну
Редактори російської версії Вікіпедії кажуть, що регулятор зв’язку росії погрожував заблокувати сайт. Вони поділилися повідомленням Роскомнадзора, в якому стверджується, що сторінка про вторгнення в Україну містить «незаконно поширену інформацію», як-от кількість втрат російських військових, а також втрат українських цивільних та дітей, повідомляє Reuters.
Регулятор вимагав від редакторів видалити цю інформацію зі статті, яка називається «Вторжение России на Украину (2022)» (Українська версія тут). Роскомнагляд заявив, що якщо редактори не підкоряться, він заблокує всю Вікіпедію в Росії. Наразі нові та незареєстровані користувачі не можуть редагувати статтю, щоб захистити її від вандалізму.
Як зазначає джерело, стаття містить оцінки жертв як українського, так і російського урядів. Станом на вівторок він містив заяви з України про те, що загинули 352 мирних жителя та понад 110 українських військових, а 1684 мирних жителя отримали поранення. Також Україна говоре, що Росія втратила 5710 російських військових. Проте Росія заявила, що всього лиш двоє її солдатів і 200 українських військових були вбиті.
«Вторгнення в Україну призвело до безглуздих смертях, а також супроводжувалося інформаційною війною в Інтернеті», – йдеться у повідомленні фонду Вікімедіа у вівторок. «Поширення дезінформації про триваючу кризу впливає на безпеку людей, які залежать від фактів у прийнятті рішень про життя та смерть, і перешкоджає праву кожного на доступ до відкритих знань».
Також там додали, що вони «працюють з постраждалими спільнотами, щоб визначити потенційні загрози інформації про проекти Вікімедіа, а також підтримує редакторів-добровольців та адміністраторів, які служать першою лінією захисту від маніпуляції фактами та знаннями».
З початку вторгнення російські регулятори обмежили доступ до Twitter та Facebook. Вони також вимагали від технологічних компаній зняти обмеження на державні медіа-канали. Facebook, YouTube і TikTok заблокували RT і Sputnik в Європі. Twitter розмістив ярлики на твітах російських державних ЗМІ що вони фінансуються урядом Росії.
Тим часом колишній керівник інформаційного відділу Яндекса звинуватив російського пошукового гіганта в цензурі інформації про вторгнення. У листі до колишніх колег, опублікованій у Facebook, Лев Гершензон закликав їх «перестати бути співучасниками страшного злочину» і, якщо вони не зможуть щось змінити, звільнитися.
.@yandexcom is the largest technology company in Russia and the country's second-largest search engine.
The former head of its news division, Lev Gershenzon, just made this remarkable post on Facebook, addressed to his former colleagues. My translation. pic.twitter.com/AHzlOAJ34p
— Ilya Lozovsky (@ichbinilya) March 1, 2022