росіяни вперше заявила про атаку з боку України унікальними “керованими ракетами “MALD”

Міністерство оборони рф вперше заявило про знищення двох, запущених Україною ракет типу “MALD”. Про це йдеться у зведенні за минулий тиждень.

“Авіацією Повітряно-космічних сил та засобами протиповітряної оборони за тиждень […] знищено дві авіаційні керовані ракети “MALD”, – йдеться у повідомленні.

Цікавим є факт того, що росіяни хизуються збиттям хибних цілей, які для цього й створені.

ADM-160 “MALD” – це певний гібрид між дроном та ракетою. Вони запускаються з літаків і грають роль “приманок” для відволікання ворога та виявлення його систем ППО. Дальність польоту таких ракет – 460-570 км в залежності від модифікації.

Уламки ADM-160 MALD

Вперше про використання Україною цих боєприпасів стало відомо у травні 2023 року – приблизно тоді ж, коли Київ почав застосовувати на фронті ракети “Storm Shadow”. У грудні російські пропагандисти заявили, що знайшли уламки цих боєприпасів на лівому березі Херсонської області.

Втім, загадкою залишається, коли саме Україна отримала “MALD”. Адже офіційно США не передавала боєприпаси Києву. Крім того, невідомо, який саме тип літака може використовувати Україна для їхніх запусків – у США для цього слугують зокрема і F-16.

Джерело varta1

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше