Російські дрони Shahed-136 оснастили вибуховою частиною з кумулятивним та термічним ефектами

Нова бойова частина для Shahed-136 має індекс “БСТ-52” і вочевидь спеціально створена для цього дрона-камікадзе

Далекобійні дрони-камікадзе, літако-снаряди типу Shahed-136 отримали нову версію бойової частини російського виробництва. Це бойова частина є продовженням розвитку попередньої з індексом “МСНИ”, під час модернізації якої вона отримала додатковий кумулятивний та запалювальний (термічний) ефекти. Й це вже третя версія російської бойової частини після появи у липні 2023 року бойових частин з індексом “БСФ”.

Бойова частина “БСТ-52” російського виробництва для Shahed-ів

Інформацію та фото нової бойової частини Defense Express отримав з власних джерел. Вона була знайдена на “чорному” Shahed-136, який ворог використав днями й був збитий Силами оборони України. Фото з нею також вже було оприлюднено Національною поліцією.

Маркування нової бойової частини містить індекс “БСТ-52”, а також містить номер 206-2-23, який вказує на те, що вона була вироблена у 2023 році. Про точне значення “206-2” можливо буде говорити лише після отримання більшої кількості даних для аналізу.

Маркування бойової частини “БСТ-52”

Нова бойова частина отримала кумулятивну виїмку, яка й відповідає за створення кумулятивного струменю:

Кумулятивна воронка “БСТ-52”

Але найнебезпечніше – додатковий термічний ефект при вибуху “БСТ-52”, який забезпечується встановленими у середину бойової частини запалювальними елементами, з огляду на все – термітними “шашками”:

Запалювальний елемент “БСТ-52”

Можливо поява на початку грудні 2023 року непідтвердженої інформації про термобаричну бойову частину на Shahed-ах, була спричинена цією бойовою частиною із додатковим запалювальним ефектом.

Загалом спроба створити настільки різноманітну за ефектами бойову частину у рф в цілому чимось наслідує оригінальну бойову частину Shahed-136 іранського виробництва. Вона мала велику кількість кумулятивних воронок, що прямо вказувало на нерозуміння її розробників фізичних процесів утворення кумулятивного струменя, а також готові уражаючі елементи.

Бойова частина Shahed-а, зображення – Conflict Armament Research

Водночас такі бойові частини з індексом “БСФ”, які, скоріш за все, використовується в інших російських ракетах, вже не помічаються.

Бойова частина Shahed-ів “БСФ”

Цілком можливо, що “БСТ-52” також замінить, після завершення запасів, бойову частину з індексом “МСНИ”, яка скоріш також є штатною бойовою частиною іншої російської ракети.

Бойова частина Shahed-ів “МСНИ”

Й зрештою поки все вказує на те, що бойова частина з індексом “БСТ-52” є спеціально розробленою для Shahed-ів бойовою частиною.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше