Ризикований експеримент: лабораторія в Китаї створила мутантний штам COVID-19 зі 100% смертністю

Смертельний вірус, відомий як GX_P2V, атакував мозок гризунів, які близькі з урахуванням генетичної структури до людської.

Про це повідомляє New York Post із покликанням на дослідження, яке опублікували минулого тижня в Пекіні.

Смертельний вірус є мутованою версією GX/2017, двоюрідного брата коронавірусу, який, як повідомляється, був виявлений у малайзійських панголінів у 2017 році — за три роки до пандемії. Панголіни — це ссавці, що мешкають у теплих регіонах планети.

Усі миші, які були інфіковані вірусом, померли всього за вісім днів. Це, за словами дослідників, — “надиво” швидка смертність.

GX_P2V інфікував легені, кістки, очі, трахеї та мозок загиблих мишей, до того ж останнє ураження було досить серйозним, щоб у підсумку призвести до стовідсоткової смерті тварин. За кілька днів до смерті лабораторні гризуни швидко схудли, згорбилися та рухалися вкрай мляво. Найстрашніше те, що за день до смерті їхні очі повністю побіліли.

Наразі незрозуміло, що це означає для людей. Дослідження прямо не співвідносить ці результати з потенційним впливом на людину. Деякі експерти, наприклад Франсуа Баллу з Університетського коледжу Лондона, вважають це дослідження некорисним, а також вбачають у ньому небезпеку.

“Я не бачу нічого цікавого, що можна було б дізнатися, примусово заразивши дивну породу олюднених мишей випадковим вірусом. І навпаки, я бачу, скільки всього може піти не так”, — написав професор у сервісі мікроблогів X.

Це тестування є окремим від дослідження в Ухані, яке було пов’язане з різними уявленнями про те, звідки взявся COVID-19. Походження коронавірусної інфекції COVID-19 і досі невідоме. Нове дослідження в Китаї викликає питання щодо проведення ризикованих експериментів із вірусами.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше