СБУ успішно знищили російську РЛС “Небо-СВУ” у Запорізькій області

На Запоріжжі, неподалік окупованого Мелітополя, військові контррозвідники Служби безпеки України (СБУ) уразили російську радіолокаційну станцію (РЛС) «Небо-СВУ».

Відео знищення опублікував журналіст Михайло Ткач у себе в телеграм-каналі.

Виявили ворожу РЛС за допомогою безпілотного авіаційного комплексу «Шарк».

На цей комплекс журналіст проводив збір разом із ГО «БОН».

«Шарк залетів «за комірець» ворогу на відстань понад 70 кілометрів і практично скорегував ракету поряд з об’єктом таким чином, щоб уламкова бойова частина потрапила точно в ціль», — написав журналіст про виявлення ворожої РЛС.

Уразили радіолокаційну станцію, знову ж таки, за повідомленням Михайла Ткача, боєприпасом M30A1, відстріляним із HIMARS:

Точну геолокацію вже встановили у «Кіберборошні»: біля н.п. Калинівка у Запорізькій області за координатами 46.909139,35.754751:

Це вже не перше ураження радіолокаційних станцій сімейства «Небо». У травні ми писали про ураження «Небо-М» біля Луганська, а в листопаді 2023 року про ураження ГУРом РЛС 55Ж6 «Небо» у Курській області. Інший випадок: спецпризначенці Центру спецоперацій «А» СБУ уразили російську РЛС спостереження «Небо-У» у вересні 2023 року. Це лише останні задукоментовані випадки, відомі громадськості.

РЛС зі складу комплексу 55Ж6М «Небо-М». Фото: Vitaly V. Kuzmin

РЛС сімейства «Небо» призначені для виявлення, визначення координат та супроводу повітряних цілей різних класів: літаків, крилатих та балістичних ракет та інших малорозмірних та малопомітних літальних апаратів на великих дальностях та висотах.

Сімейство було започатковане ще за радянського союзу, а в подальшому розвинуте російським оборонно-промисловим комплексом.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше