Секрети MGM-140A: все, що вам потрібно знати про ракету ATACMS та її потужність

MGM-140A​ – це балістична ракета M39 (ATACMS Block I​), яка на дальність 165 км доставляє потужну касетну частину на 950 елементів M74 і навіть такої дальності вже вистачає для ураження цілей на більшості окупованій ворогом території.

ATACMS у Збройних Силах України став реальністю, що вже офіційно підтверджено на найвищому рівні. А враховуючи те, що у рф показали фото з уражаючими елементами, а головне – твердопаливним двигуном зникли й питання щодо версії цієї ракети.

На доволі детальному фото видно все, як назву, так і її серійний номер, так і дату виробництва.

Напис MGM-140A – це маркування ракети M39 (ATACMS Block I), конкретно ця була вироблена у листопаді 1996 року. І це вже доволі цікавий аспект, бо виробництво цих ракет тривало з 1990 по якраз 1996 рік.

Особливістю цієї першої версії ракети є те, що вона має найбільшу бойову частину з усіх – 950 субелементів M74. На підльоті до цілі ракета розкриває та засипає район цілі цими елементами.

Дальність M39 (ATACMS Block I, MGM-140A) складає 165 км. І немає жодного пояснення, чому у мережі та деяких ЗМІ активно шириться інформація про дальність у 128 км. Зрештою наводимо данні з Weapon Systems Handbook армії США:


Загалом, якщо брати розкриті данні Пентагону за 2007 рік, то на цей час на складах армії США було 1076 таких ракет. Але саме вони активно йшли на переробку під унітарну осколково-фугасну бойову частину WDU-18/B, яка використовується у Harpoon і Tomahawk вагою 227 кг, за програмою Unitary Service Life Extension Program (SLEP).

Тому кількість у понад 1000 одиниць можливо одразу скоротити, але не скільки саме – питання без відповіді, бо у США не розкривали темпи програми, а головне невідомо, скільки ракет у касетному спорядженні проходили регламентні роботи з поводження строків експлуатації раз на 10 років.


Також невідомо, чи отримали ЗСУ лише

M39 чи і більш далекобійну версію M39

А1 на 300 км, або унітарний варіант M57

з аналогічними можливостями щодо дальності.

Якщо брати дальність у 165 км, то тоді у зоні ураження ЗСУ опиняється лише ряд потенційних цілей у вигляді аеродромів – вже уражені під Бердянськом та Луганськом, а також ще цілий під Джанкоєм. А також звісно значна кількість інших не менш важливих об’єктів на більшості окупованої території України, окрім більшої частини Криму, хоча мис Тарханкут потрапляє у зону дії.

Дальність ураження 165 км

В теорії є ще теоретична можливість ураження авіабази у Єйську на південному березі Азовського моря, а також інших військових авіабаз на території рф у Курський та Бєлгородській областях.

А коли мова йде про 300 км, то жодної варіативності вже немає, бо у зоні ураження опиняються вся окупована територія України навіть з поточних можливих пускових районів.


Водночас, коли вже питання отримання Україною ATACMS вирішено, необхідно пам’ятати, що ще однією вкрай важливою умовою ефективності застосування є і кількість самих ракет. І як у вересні зазначив очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов, якщо ЗСУ отримають умовну 100 ракет – це не змінить ситуацію. Мова повинна йти про сотні ATACMS.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше