Що таке ехолот, і навіщо він потрібен на рибалці?
Хочете повертатися з кожної риболовлі з великим уловом? Мрієте витягнути серйозний трофей, яким можна похвалитися перед друзями? Віддаєте перевагу сучасним технологіям, які допомагають спіймати коропів та щук за будь-якої погоди? В такому випадку як любителям, так і професіоналам може знадобитися точний і надійний ехолот американської торгової марки Лоуренс – lowrance.com.ua. Цю легендарну компанію майже 70 років тому заснував завзятий рибак Даррел Лоуренс, який спільно зі своїм братом Арленом та батьком Карлом винайшов один із перших у світі рибальський ехолот.
Якісний ехолот – для вдалої риболовлі
Зловити рибу, там, де її немає, неможливо! А тому головне завдання справжнього рибака – знайти свою майбутню здобич. І тут вже не обійтися без ехолота, або сонара. Завдяки цьому ергономічному та багатофункціональному гаджету, «тихе полювання» стає набагато результативнішим, цікавішим й захопливішим. Це ж зовсім інша справа, ніж пасивно сидіти на березі й чекати, доки сом чи линь ненароком вирішать приплисти.
Високотехнологічний пристрій призначений для пошуку риби під водою, визначення глибини водойми, сканування рельєфу дна та навігації. Портативний гідролокатор дозволяє досліджувати підводний світ, визначати концентрацію та переміщення риби, а також фіксувати її місцеперебування. Деякі моделі оснащені GPS-модулями, які допомагають відстежувати пройдені маршрути й зберігати ті точки, куди варто повертатися.
Легкий і компактний апарат можна використовувати під час риболовлі як з берега, так і з човна, в тому числі під час руху.
Як працює ехолот?
Занурений у воду й увімкнений датчик через певний часовий інтервал випромінює високочастотні ультразвукові хвилі, які поширюються конусоподібно: стають ширшими й ширшими. Натрапляючи на підводні об’єкти на своєму шляху, надісланий сигнал повертається й перетворюється на електричний. Після цього на моніторі відображається візуалізована картинка та результати виміру з відмітками глибин.
До речі, у тваринному світі ехолокація розвинена в кажанів та дельфінів, які користуються ультразвуками хвилями для виявлення перешкод та орієнтації в темноті.
Щоб знайти рибу, шукайте дуги
Інформацію, що з’явилася на дисплеї, необхідно вміти правильно прочитати. Про наявність риби в річці, озері чи морі свідчитиме лінія або дуга, зображена на екрані. Округла крива утворюється від рухомих риб. Якщо створіння нерухоме, то ви побачите лінію. Довші дуги проявляються тоді, коли трофей плаває на глибині.
Яка саме здобич йде до рук, також можна визначити – для цього потрібно уважніше роздивитися картинку, щоб розгледіти обриси плавального міхура. Наприклад, у коропа він доволі великий і має зеленувато-жовте забарвлення. Товста дуга (лінія) позначатиме чималенький трофей. Якщо ви бачите на дисплеї безформну пляму, значить на вашому шляху зустрілася зграя малька. Якщо на екрані миготять тіні, то неподалік знаходяться корчі та зарості.
Зі звуковим ехолокатором рибак контролює всю акваторію водойми, виявляє рибні зграї й повертається додому переможцем!