Shell почала використовувати коров’ячий гній для виробництва палива
Нафтогазова компанія Shell у Німеччині почала використовувати коров’ячий гній для виробництва палива для вантажівок. Це рішення дозволить зменшити викид CO2 від спалювання палива.
Як повідомляє видання Bloomberg, таке ‘екологічне паливо’ вироблятимуть на одному з найбільших нафтопереробних заводів Європи.
Shell прагне розпочати масштабне виробництво зрідженого газу з біокомпонентами для заправки вантажних автомобілів протягом приблизно двох років. У компанії розповіли, що вантажівки, які використовують таке пальне, можуть проїхати 1500 кілометрів без дозаправлення.
Біометан можна виробляти з харчових відходів чи інших органічних речовин. Shell заявила, що використовуватиме гній, який все одно виділяв би метан, якби його залишили гнити на фермі.
Ідея Shell полягає в тому, щоб змішати його з паливом із природного газу, щоб отримати ‘вуглецево-нейтральний’ продукт. Зараз компанія розглядає можливість купівлі або будівництва біометанових заводів.
Shell працює у напрямку скорочення викидів вуглецю на заводі в Рейнланді, який включає завод у Годорфі, де буде вироблятися ‘вуглецево-нейтральний’ зріджений природний газ (ЗПГ).
Його дочірнє підприємство Wesseling стало першим нафтопереробним заводом у Європі, який у 2020 році розпочав виробництво зеленого водню, хоч і в невеликих масштабах. Shell планує припинити переробку нафти на Wesseling із 2025 року.
‘СПГ – це один з найенергоємніших процесів у нафтогазовому секторі. Біометан СПГ ідеально підходить для великовантажних автомобілів і морського транспорту’, – вважає Сейхан Туран, директор Altass Consulting, до числа клієнтів якої входять Європейська комісія та Департамент бізнесу, енергетики та промислової стратегії.