ШІ передбачає ризики деменції з точністю 92%
Команда вчених з Ексетерського університету розробила алгоритм, який з великою точністю вказує на можливість постановки діагнозу протягом двох років з моменту перших незначних симптомів у роботі мозку. Цей простий інструмент дозволить пацієнтам та їх близьким посилити заходи профілактики й заздалегідь підготуватися до незворотних наслідків.
Зараз нейродегенеративні захворювання, такі як хвороба Альцгеймера, не піддаються лікуванню. Можна лише уповільнити прогресування хвороби й часто зміни в способі життя діють набагато ефективніше існуючих варіантів медикаментозної терапії. Багато людей з високим ризиком деменції воліли б знати про ймовірність розвитку у них хвороби. Новий підхід британських учених обіцяє зробити це.
Команда з Ексетерського університету розробила алгоритм, який аналізує велику кількість даних людини й прогнозує ризики постановки діагнозу протягом двох років з точністю 92%.
Для розробки алгоритму вчені використовували дані більш ніж 15 тисяч пацієнтів, які скаржилися на проблеми з пам’яттю або мали порушення у функціях мозку. На момент старту спостережень, які тривали десять років, нікому з них не ставили діагноз деменція.
За час експерименту кожен десятий учасник отримав відповідний діагноз. Їхні дані (результати когнітивних тестів, показники функції мозку, фактори способу життя та інші) з особливою точністю проаналізував ШІ і зіставив з іншими добровольцями. У результаті було знайдено унікальні патерни, що вказують на високі ризики нейродегенерації.
«Цей метод є значним покращенням існуючих альтернативних підходів і може дати лікарям основу для рекомендації щодо зміни способу життя для потенційних пацієнтів», — прокоментувала автор роботи Роза Санчо.
Лікарям тест допоможе знизити кількість суб’єктивних припущень, а пацієнтам — заздалегідь знати власні високі ризики й вживати конкретних кроків для профілактики деменції.