Шведські біологи перетворили коріння живих рослин на акумулятори
Розробка шведських біологів дозволяє перетворити на акумулятор будь-яку рослину. Удобрений ґрунт сам по собі є електролітом і необхідно лише змусити рослини добре проводити електрику. Біологи виявили таку можливість, коли почали поливати рослини водою із розчиненим у ній особливим органічним складом. Штучна органіка створила на коренях і в тканинах рослин струмопровідні електричні ланцюги, перетворивши їх на акумулятор.
Дослідження на цю тему близько шести років проводить група Лабораторії органічної електроніки Лінчепінгського університету у Швеції під керівництвом доцента університету Елені Ставрініду (Eleni Stavrinidou). Ще у 2015 році був виявлений сполучений олігомер ETE-S, який вільно поширювався в судинних тканинах рослини й навіть проникав у міжклітинний простір, а після полімеризації перетворювався на струмопровідні провідники в судинах рослин. Достатньо було поставити зрізану троянду в банку з потрібною рідиною і через кілька днів рослина ставала струмопровідною.
Нова серія експериментів підтвердила, що живі рослини з кореневою системою можна наділити струмопровідними властивостями. Біологи поливали водою з ETE-S насіння квасолі до тих пір, поки рослина не виросла, зацвіла і не стала плодоносити. Квасоля була як звичайна і жила протягом свого природного циклу, але при цьому надземна частина і, що важливіше, всі її коріння почали проводити електрику, причому дуже добре.
Наділення електричною провідністю коренів виявилося найважливішим. Добре розвинена мочкувата система коренів стала чудовим рішенням для накопичення заряду. У порівнянні з живцями троянди в банку коріння живої рослини дозволило в 100 разів збільшити енергію, що запасається. Це хороша перспектива для чистого накопичення енергії, вважають вчені та мають намір продовжити експерименти.