Швейцарські інженери випробували роботизовану третю руку, керовану за допомогою дихання (відео)
Швейцарські інженери випробували на 61 добровольці технологію керування роботизованою третьою рукою за допомогою дихання.
Реагуючи на рухи діафрагми, роборука рухалася вперед-назад, а піддослідні могли виконувати прості завдання, як-от вказувати на потрібну річ на столі.
У майбутньому до керування такою роборукою можна залучити й напрямок погляду, розповіли розробники у New Scientist. Присвячена третій кінцівці стаття опублікована у Science Robotics.
Такі додаткові кінцівки можуть стати важливими інструментами для хірургів або людей, які працюють на промислових підприємствах, кажуть дослідники.
Наскільки важко керувати третьою рукою
Щоб перевірити, чи зможуть люди взагалі користуватися таким доповненням, і чи важко цьому навчитися, дослідники Федеральної політехнічної школи Лозанни запропонували частині добровольців попереднє навчання у віртуальній реальності.
Учасники, які попередньо спробували користуватися третьою кінцівкою у віртуальній реальності, на 22,2 відсотка швидше досягали успіху вже з реальною робокінцівкою. Однак і 74 відсотки тих, хто вперше побачив пристрій, змогли самостійно освоїтися з його користуванням.
Наразі платформа дуже проста та не має, наприклад, пальців, якими можна тримати предмети — може лише вказувати на них. Але користування нею не заважало ані диханню учасників, ані здатності розмовляти під час керування кінцівкою.
Наступна розробка, сподіваються інженери, зможе залучити рух м’язів у вухах, пов’язані із рухом очей — тоді роборукою можна буде керувати за допомогою погляду.