Сінгапурські вчені розробили «розумні» нитки для спостереження за внутрішніми післяопераційними швами
Один із важливих кроків для післяопераційного одужання, запобігання розшаруванню або інфікуванню ран – спостереження за хірургічними швами. Але якщо вони знаходяться глибоко в тілі, відстеження обмежується клінічними спостереженнями чи дорогими радіологічними дослідженнями. А цього замало для своєчасного виявлення ускладнень. Біоелектронні датчики можуть забезпечувати точний та безперервний моніторинг тіла зсередини, але форм-фактори існуючих пристроїв не піддаються інтеграції з чутливими тканинами рани та бездротової передачі даних.
Тому група інженерів з Національного університету Сінгапуру винайшла «розумну» нитку, що працює на глибині до 50 мм. Вона складається з трьох ключових компонентів: шовкової жилки медичного призначення, покритої провідним полімером, що дозволяє їй реагувати на бездротові сигнали; безбатарейного електронного датчика; та бездротового зчитувача, що використовується для роботи з ниткою ззовні.
Створені за допомогою такої нитки шви можна використовувати як інструмент раннього оповіщення лікарів про появу ускладнень до того, як вони стануть загрозливими для життя пацієнта.
Головною перевагою розробки вчених із Сінгапуру є те, що для використання їхньої «розумної» нитки не потрібна серйозна модифікація стандартної хірургічної процедури. Під час зашивання рани ізолююча ділянка нитки просочується через електронний модуль та закріплюється шляхом нанесення медичного силікону на електричні контакти. У результаті весь шов перетворюється на своєрідну мітку радіочастотної ідентифікації (RFID). Показники можна дізнатися зовнішнім пристроєм, що зчитує. Зміна частоти відбитого сигналу свідчить про можливе ускладнення.
Видаляються «розумні» шви так само, як і звичайні: за допомогою мінімально інвазивної хірургічної або ендоскопічної процедури.
У майбутньому команда дослідників хоче розробити портативний бездротовий зчитувач, щоб отримувати інформацію про процес загоєння ран навіть поза клінічними умовами.