Скільки лотерейних білетів потрібно придбати для виграшу: британські математики дали відповідь

Математики з Великої Британії з’ясували, скільки білетів потрібно купити, щоб гарантувати виграш у лотереї. Вони розкрили цю цифру та навіть надали свої розрахунки.

Щоправда, така схема діє у британській лотереї. Чи підійде вона для української системи – невідомо.

Скільки лотерейних білетів треба купити

За правилами Національної лотереї Британії, розіграш проводиться двічі на тиждень із шістьма номерами від одного до 59 випадковим чином. На думку математиків Девіда Стюарта і Девіда Кушинга, мінімальною кількістю білетів, необхідних для гарантії будь-якого виграшу, є 27 штук.

Чоловіки розробили список із 27 конкретних квитків, які з математичної точки зору, охоплювали всі можливі числа для отримання якогось виграшу. Дослідники використали не надскладну математичну систему кінцева геометрія, яка передбачає нанесення чисел від одного до 59 парами або трійками на ряд геометричних фігур.

Скільки лотерейних білетів треба купити для виграшу / Фото New Scientist

Як ми бачимо, потім кожен набір чисел з’єднується лініями, утворюючи серію з шести чисел, що дорівнює одному виграшному квитку. За їх словами, потрібно 27 із них, щоб охопити всі 59 чисел і гарантувати, що принаймні одна пара збігається.

Джерело 24 канал

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше