Скільки пального витрачається на прогрів двигуна: експеримент

Експериментатори захотіли перевірити, скільки пального йде на прогрівання двигуна – результат виявися дуже цікавим.

У деяких країнах існує законодавча заборона на прогрів двигуна на місці – такі міри мотивують “піклуванням про довкілля”. При цьому чимало експертів сходяться на думці що прогрів двигуна на місці (без навантаження) завдає йому значно менше шкоди, ніж прогрів у русі.

Втім, якщо орієнтуватись на витрату пального, прогрів у русі може бути вигіднішим, адже під час тривалої роботи холодного двигуна на холостому ходу витрачається чимало пального. Експеримент з Renault Logan із мотором 1,6 підтвердив що витрати пального у холодного двигуна значно більші, аніж у прогрітого.

Експеримент проводився в зимовий період, коли температура повітря була -20 градусів за Цельсієм. Вимірювання витрати проводили за 15 хвилин після холодного запуску. На холостих оборотах автомобіль витратив 450 мл пального.

Прогрітий двигун на холостих обертах споживає приблизно 1-1,3 літри бензину на годину.

Джерело youtube

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше