Сьогодні ввечері Юпітер та Сатурн “зіллються” в одну планету вперше за майже 400 років
П’ята та шоста планета Сонячної системи Юпітер та Сатурн зійдуться максимально близько вночі 21 грудня. Це видовище можна буде побачити вперше за 400 років.
Злиття двох планет зможуть побачити практично всі жителі Землі – після настання темряви його можна буде помітити на південному заході неба. Побачити злиття планет можна буде навіть і без обладнання, хоча телескоп дозволить розгледіти явище біль яскраво. Зближення триватиме п’ять днів. Головне, щоб не було хмарності).
21 грудня – дата зимового сонцестояння, тобто найдовшої астрономічної ночі для жителів Північної півкулі.
Востаннє Юпітер та Сатурн вишикувалися так близько один до одного у 1623 році, та настільки добре видимим явище було майже 800 років тому, у 1226 му році. Наступне схоже злиття планет відбудеться у 2080 році, повідомляє видання National Geographic.
25 грудня християни західного обряду відзначають Різдво. Як повідомляє BBC, існує теорія, згідно з якою саме злиття Юпітера й Сатурна було Вифлеємською зіркою, яка, за Євангелієм, вказала волхвам шлях до місця народження Ісуса. Цю теорію висловлював ще в 17 столітті німецький астроном Йоганн Кеплер. Через те, що таке близьке знаходження планет (відносно спостереження із Землі), утворює яскраву зорю.
Втім, є також думка низки вчених, що Вифлеємською зіркою могла бути комета Галлея, яка періодично повертається і, за підрахунками астрономів, проходила над Землею приблизно за 5-10 років до «офіційної» дати народження Ісуса Христа.
В тім, незалежно від того, яка думка вчених вам ближче, пропускати таке видовище не варто, адже більшість людей, які зараз проживають на нашій планеті, більше такого не побачать. Тому, при нагоді та безхмарному небі, поспостерігайте за явищем. При тому жителі невеличких сіл та містечок, зможуть побачити злиття більш яскраво, чим жителі великих міст з інтенсивним світловим забрудненням неба.
А тим кому не пощастить з ясним небом, за цим явищем можна поспостерігати й у YouTube (можете спостерігати також на стрімі в шапці до цієї статті). Професор теоретичної астрофізики з Університету Ексетера Меттью Бейт вже встановив свій телескоп на даху фізичного факультету та веде пряму трансляцію.