Сьогодні виходить iOS 16, але частина обіцяних функцій з’явиться пізніше
Сьогодні відбудеться офіційний реліз операційної системи iOS 16, представленої Apple на конференції для розробників WWDC. Нова версія мобільної платформи відрізняється екраном блокування, що налаштовується, оновленим месенджером iMessage, покращеною навігацією в Apple Maps, а також цілою низкою інших змін.
Екран блокування iOS 16 відрізняється ширшими можливостями персоналізації. За замовчуванням на ньому відображаються дата та час, а також ряд інформаційних віджетів угорі та згруповані повідомлення у нижній частині.
Користувач може змінити шрифт часу і кольору, що відображається, додати до дати іншу інформацію, встановити шпалери, яких побільшало, і для деяких з них можна використовувати 3D-ефект. Також можна налаштувати показ слайд-шоу фотографій та створювати кілька екранів блокування, кожен зі своїми шпалерами та віджетами, з можливістю перемикання між ними.
Функція Passkeys, що забезпечує простіший і безпечніший спосіб входу в систему, завдяки синхронізації через iCloud Keychain робить паролі користувача доступними на всіх його пристроях Apple, зберігаючи при цьому наскрізне шифрування.
Ще одне нововведення — у програмі iMessage з’явилася можливість редагувати або видаляти надіслані повідомлення протягом 15 хвилин після надсилання. У програмі «Пошта» було покращено пошук, і тепер можна скасувати надсилання електронного листа протягом 10 секунд.
Також тепер можна одночасно друкувати на клавіатурі та вставляти емодзі за допомогою голосу. Live Text тепер застосовується як до відео, так і до зображень. Apple стверджує, що Live Text також забезпечує швидший доступ до інструментів переказу та конвертації валюти.
Функція візуального пошуку, яка була представлена в iOS 15 і використовує ШІ для ідентифікації рослин, тварин та орієнтирів на фотографіях, тепер дозволяє розпізнавати птахів, комах та статуї. З її допомогою можна виділити на фотографії об’єкт і вставити його в повідомлення до iMessage або в іншу програму.
Функцію Face ID тепер можна використовувати в альбомній орієнтації, а Apple Wallet отримав підтримку ділитися цифровими ключами через Messages, Mail або WhatsApp.
У сервісі Apple Pay з’явилася можливість відтерміновування платежу Apple Pay Later (оплата чотирма рівними платежами протягом шести тижнів; спочатку доступна тільки в США) та можливість відстеження замовлень у Wallet для покупок – за допомогою Apple Pay Order Tracking.
Додаток «Здоров’я» тепер дозволяє створювати список ліків та розклад їхнього прийому, нагадуючи про час прийому. Користувач може обмінюватися інформацією про своє здоров’я із близькими. Також було покращено функції відстеження якості сну та налаштування дитячого облікового запису з батьківським контролем, включаючи вікові обмеження на використання мультимедіа.
Оновлена програма «Home» дозволяє спростити навігацію, упорядкувати дані, перегляд та керування пристроями для розумного будинку.
Програма Apple Maps отримала покращену навігацію (спочатку — у США) та можливість прокладати маршрути з кількох точок. Функція Quick Note забезпечує можливість створення нотаток у будь-якій програмі на iPhone та додавання посилань для створення контексту та простого пошуку контенту.
Це далеко не повний перелік покращень, які пропонує iOS 16. Разом з тим, як повідомляє MacWorld, Apple не стала додавати ряд нововведень, про які було оголошено на презентації iOS 16. Очевидно, вони з’являться в наступних оновленнях операційної системи.
Йдеться про функцію «Загальна бібліотека фотографій iCloud», яка дозволяє мати єдину бібліотеку для всіх членів сім’ї або друзів, до якої автоматично додаються фотографії та відео користувачів. На веб-сайті iOS 16 зазначено: «Вийде пізніше цього року».
Також не буде в релізі ОС функції ‘живих дій’, яка дозволяє відображати повідомлення, пов’язані з активністю реального часу. Наприклад, замість того, щоб отримувати повідомлення про зміну рахунку поточного матчу, система демонструє лише одне повідомлення, в якому оновлюються результати змагання. Те саме стосується доставки їжі або посилок, додатків для замовлення таксі, коли в активному віджеті можна відстежувати наближення кур’єра з посилкою або замовленого таксі.
Ще однією з обіцяних функцій, якої не буде в iOS 16, є можливість надсилання екстрених повідомлень через супутник, якщо користувач знаходиться поза зоною дії Wi-Fi або доступом до стільникового зв’язку. У документі підтримки Apple зазначено, що ця функція буде доступна після виходу оновлення програмного забезпечення iOS 16.