Solar Hopper: дрон з сонячними батареями здатен підзаряджатися від сонця, не потребуючи повернення на зарядну станцію
Незабаром мультироторні дрони зможуть заряджати свої батареї прямо в дорозі замість того, щоб повертатися на зарядну станцію. Вони зможуть зробити це за допомогою бортових ультратонких сонячних батарей, які були успішно випробувані на невеликому квадрокоптері.
Більшість дронів можуть літати лише близько 30 хвилин, перш ніж у них розрядиться батарея. Це означає, що вони зазвичай обмежені польотами тривалістю всього 15 хвилин в один бік – від бази до місця призначення та назад.
Одна з альтернатив передбачає, що вони зупинятимуться на зарядних станціях уздовж призначених ним маршрутів у міру необхідності, але ці станції все одно доведеться будувати, постачати електроенергію та обслуговувати. Крім того, дрони будуть обмежені польотом траєкторіями, що включають станції. Ось тут і приходять на допомогу нові сонячні елементи.
Легкі, гнучкі клітини, створені вченими з австрійського університету імені Йоганна Кеплера в Лінці, виготовлені з напівпровідникового матеріалу, відомого як перовскіт, і мають товщину менше 2,5 мікрометрів – це лише 1/20 ширини людського волосся. І що важливо, їхня ефективність перетворення сонячного світла на електрику становить 20,1%, а вихідна потужність досягає 44 Вт на грам.
У ході експериментального випробування технології вчені встановили кільцеподібну решітку з 24 осередків на комерційно доступний мініатюрний квадрокоптер CX10, який отримав назву Solar Hopper. Масив становив лише 1/25 загальної ваги доповненого дрону, а самі осередки становили лише 1/400.
Ця технологія призначена більше для того, щоб дозволити дронам зупинятися і перезаряджатися скрізь, де доступне сонячне світло, а не для того, щоб дозволити їм перезаряджатися під час польоту.
Цю технологію можна використовувати не тільки для заряджання дронів. «Ультратонкі та легкі сонячні елементи не тільки мають величезний потенціал революціонізувати способи виробництва енергії в аерокосмічній промисловості, але й мають широкий спектр додатків, включаючи електроніку та Інтернет речей, що носяться, які також можуть отримати з цього вигоду. нові технології», – каже Крістоф Путц, один із провідних авторів дослідження.