Солдати рф скаржаться: ЗСУ запускають зграї дронів під керівництвом “королеви” – ЗМІ (відео)

Бійці ЗСУ можуть запускати на полі бою зграю безпілотників, які летять на великі відстані в супроводі іншого дрона-ретранслятора. Про один із таких випадків розповів російський солдат, який вижив після бомбардування.

Про військову новацію, яка стурбувала представника зс рф, розповіли на порталі Newsweek.

Журналісти порталу звернули увагу на відео росЗМІ “Известия”, у якому показали росіянина з підрозділу БАРС. Чоловік розповів, як бачив зграю українських FPV-дронів, які підлетіли до російських позицій. Над маленькими безпілотниками ширяв більший пристрій, який він назвав “маткою” (або “королевою” у англ. перекладі).

“Вони відправляють “крило” з ретранслятором, який ретранслює сигнал. Під ним відправляють зграю з 10 FPV-дронів. Матка летить вище [і працює] у вузькому діапазоні виявлення. Вона проводить зграю, потім зграя опускається на позиції та починають працювати”, — пояснив росіянин.

Також у репортажі росЗМІ пояснили, що ретранслятор дає можливість FPV-дронам економити заряд. Наприклад, у якийсь момент вони можуть приземлитися та чекати на нагоду. Ретранслятор тим часом виявляє цілі й потім подає команду для атаки.

“Коли великий материнський безпілотник помічає цілі, камікадзе злітають, іноді за кілька метрів від цілі й атакують”, — процитували на Newsweek думку росіянина.

На порталі Newsweek зазначили, що написали листа в Міноборони України, щоб отримати підтвердження подібної тактики роботи ЗСУ: відповіді не отримали.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше