Соціальні мережі Facebook і Twitter заблоковано в Росії
Роскомнагляд розпочав блокування соціальних мереж Facebook та Twitter, йдеться в повідомленнях відомства. Проблеми з доступом до сервісу жителі Росії мають від ранку 4 березня, проте раніше про блокування офіційно не повідомлялося.
Згідно з повідомленням регулятора, причиною блокування фейсбуку стали 26 випадків “дискримінації російських ЗМІ”. У тому рахунку обмеження доступу до акаунтів телеканалу міністерства оборони “Зірка”, інформаційного агентства РІА “Новости”, англомовних агентств Sputnik та каналу RT, сайтів “Лента.ру” та “Газета.ру”.
25 лютого соціальна мережа була уповільнена за ці порушення. Раніше Facebook неодноразово штрафувався, однак у повідомленні віце-президента його головної компанії Meta говорилося, що соцмережа не зніматиме обмеження на вимогу Роскомнагляду.
Блокування твіттера проведено за рішенням Генпрокуратури, ухваленим 24 лютого 2022 року, передає “Медуза” з посиланням на сервіс Роскомнагляду з перевірки обмеження доступу до сайтів та сторінок сайтів. Претензії до сервісу у регулятора були такими самими, як до фейсбуку.
Закон, який дозволяє блокувати іноземні сайти за блокування російських ЗМІ, було розроблено наприкінці 2020 року. Приймаючи його, депутати заявляли, що планують боротися із цензурою у мережі.
Тільки за один день 4 березня Роскомнаглядом у Росії було заблоковано Радіо Свобода та регіональні проекти радіостанції, “Голос Америки”, “Медуза”, DW та Бі-бі-сі.
Також із росії йдуть CNN, Bloomberg та інші незалежні новинні агентства.
Причиною стало їхнє правдиве висвітлення війни в Україні, яку російська влада відмовляється визнавати. 4 березня орган, який називається парламентом в росії, ухвалив у терміновому порядку законопроект, який запроваджує кримінальну відповідальність за поширення “недостовірної” інформації про російську армію.
Після цього “Нова газета” та The Bell вирішили перестати висвітлювати конфлікт, а Російська служба Бі-бі-сі повідомила про те, що її журналісти працюватимуть за межами країни.