SpaceX хоче залучити нові інвестиції та збільшити капіталізацію вдвічі, до $92 млрд
На амбітні цілі, поставлені Ілоном Маском (Elon Musk) перед своєю компанією SpaceX, потрібні величезні кошти. Корпорація веде переговори з інвесторами про залучення ще одного раунду фінансування та прагне подвоїти свою капіталізацію вдвічі, до 92 млрд дол. США. Про це повідомило видання Business Insider.
Переговори все ще знаходяться на початковій стадії, але SpaceX планує закрити наступний раунд фінансування в січні, згідно з даними інформаторів. Відомий приватний виробник ракет, можливо, не зможе переконати інвесторів в тому, що його оцінка повинна подвоїтися в порівнянні з тим рівнем, який був досягнутий в рамках попередньої угоди 4 місяці тому. Компанія SpaceX, яка залучила в серпні $1,9 млрд, не дала офіційних коментарів журналістам щодо цих чуток.
Після попереднього раунду фінансування SpaceX, яка вже є однією з найдорожчих приватних космічних компаній у світі, виконала для NASA свою першу штатну доставку екіпажу на Міжнародну космічну станцію. Це стало ще однією віхою для компанії, яка прагне заробляти на комерціалізації космосу та продовжує активно вкладатися в розгортання супутникового інтернету Starlink та створення нової надважкої багаторазової ракети-носія Starship.
Минулого тижня SpaceX провела перші суборбітальні випробування свого нового прототипу корабля Starship SN8, який створюється для доставки людей на Місяць та Марс, а також виконання інших завдань. Ілон Маск вважає випробування успішними, хоча в результаті прототип ракети-носія вибухнув під час посадки в Південному Техасі.
Ще два додаткових прототипів корабля Starship близькі до завершення, і Маск сказав, що ракета, ймовірно, зробить свій перший орбітальний політ у 2021 році. SpaceX також отримала контракт NASA на створення корабля, який зможе висадити людей на Місяць в рамках програми «Артеміда». В майбутньому Маск хоче відправити сотні ракет Starship для колонізації Марса та перетворення людей в міжпланетний розумний вид.
Компанія вже запустила на низьку навколоземну орбіту понад 900 апаратів Starlink, а ще тисячі планує доставити для повноцінного запуску глобального покриття супутниковим інтернетом. Компанія вже відкрила програму бета-тестування «Краще, ніж нічого» в США та Канаді, при цьому комплекти для доступу до супутникового зв’язку коштують $499 плюс $99 абонплата на місяць.