SpaceX протидіє російським системам глушіння Starlink і витрачає на це значні ресурси – Ілон Маск

Компанія SpaceX вкладає значні зусилля в боротьбу з російськими спробами придушити систему супутникового зв’язку Starlink в Україні.

Подробиці

Ілон Маск, засновник SpaceX, повідомив, що його компанія активно працює над протидією спробам Росії заглушити Starlink. «SpaceX витрачає значні ресурси на боротьбу з російськими спробами глушіння. Це складна проблема. Їм вдалося вимкнути всі системи зв’язку крім Starlink», — написав Маск на платформі X.

Система Starlink виступає не лише як засіб забезпечення зв’язку, але і як надійний інструмент для забезпечення ситуативної обізнаності та керованості військовими підрозділами. Можливість забезпечити зв’язок між різними військовими підрозділами в реальному часі є критично важливою у війні проти російських загарбників.

Окрім того, Starlink відкриває широкі можливості для використання різноманітних дронів на полі бою. Мала вага та компактність терміналів, низька ціна експлуатації та широке покриття дозволяють використовувати цю технологію навіть у віддалених районах.

Українські військові активно використовують Starlink для забезпечення зв’язку та збору розвідданих. Проте останнім часом з’явилася інформація про спроби Росії придушити роботу цієї системи, що ставить під питання її надійність та стійкість у військових операціях.

Для забезпечення стійкості системи Starlink, SpaceX продовжує вдосконалювати свої технології та впроваджувати нові системи захисту від радіоелектронної боротьби.

Зокрема, нагадаємо що, коли росіяни розпочали нещодавній наступ на Харківщину, в українських військових одномоментно зник зв’язок через Starlink. Це пов’язують з тим що росіяни навчились глушити супутники. Більш детально в цій статті: Знову перебої зі Starlink, українські військові втратили зв’язок у розпал боїв на Харківщині

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше