SpaceX вперше впіймала обидві стулки обтічника ракети: Відео
SpaceX вперше вдалось зловити в повітрі обидві стулки після запуску супутника ANASIS II за допомогою своїх кораблів із сітями. Сумарна вартість половинок становить близько $6 млн. І важливо їх зловити саме в повітрі, так як морська вода негативно впливає на стан електронних компонентів, які містяться на стулках. Отож, SpaceX ще більше елементів ракети буде використовувати для повторного запуску, що ще більше здешевить вивід корисного навантаження на орбіту Землі.
У компанії Ілона Маска були амбітні плани на виловлювання стулок обтічника ракети, але їм все не вдавалося успішно це виконати. Ловили максимум одну стулку і подекуди, вже зловлену в сіті стулку втрачали, так як вона падала в океан через те що вітер продовжував тягнути стулку за парашути.
Як бачимо на відео, проблему з парашутами вирішили кардинально. Система автоматично їх від’єднує образу після “приземлення” на сіті корабля ловця. Також можна звернути увагу на швидкість цих кораблів, а вона судячи з усього не маленька, адже стулки падають не строго вертикально, а мають чималу горизонтальну швидкість.
Також, напевно кораблі ловці стулок мають чималу автоматизацію та великий програмний комплекс який розраховує точку приземлення стулок, який враховує швидкість зниження, швидкість та напрям вітру, та корегує швидкість та напрям руху корабля щоб “зустрітись” зі стулкою точно втому місці, де вона має впасти у воду і перешкодити їй в цьому.
Чому це так складно?
До SpaceX цього робити ніхто і не не намагався, адже, передбачити точну точку входу об’єкта в атмосферу землі складно, але реально і це навчились робити давно, а ще є погода. Погоду в принципі навчились прогнозувати теж досить точно. Але напрямки вітру, їх зміну прогнозувати вкрай важко. А при ловінні об’єкта у відкритому океані, де дмуть вітри майже постійно, і їх напрям може змінюватися щосекунди, і може також бути різним на різних висотах, це може здатися не реально. А те що нереально, для Ілона Маска стає реальним)) Отож, спостерігаємо далі. Ми живемо з Вами в надзвичайний час, коли твориться історія космосу просто в нас на очах.