SpaceX вже готується до наступного пуску Starship — прототип SN11 встановлений на стартовий майданчик

Минуло менше ніж тиждень з моменту приземлення (і подальшого вибуху) попереднього прототипу SN10 ракети-носія Starship, а компанія SpaceX вже готується до чергового випробувального польоту. Прототип SN11 вчора встановили на стартовий майданчик неподалік від села Бока-Чіка в Південному Техасі в очікуванні майбутнього запуску.

Очікується, що найближчим часом SpaceX проведе вже четвертий політ прототипів на висоту близько 10 км з подальшою спробою повернення та реактивного приземлення. У Мережі з’явилося чимало роликів про те, як ракету SN11 (скорочення від «серійний номер 11») вивозять на стартовий майданчик та поміщають на випробувальний стенд за допомогою величезного крана. Ракета має висоту близько 50 метрів та приводиться в рух трьома ракетними двигунами Raptor. Остаточна версія Starship отримає шість двигунів Raptor (3 для польоту в атмосфері, та три для відкритого космосу).

Starship SN11 — новітній прототип, побудований SpaceX для тестування систем, необхідних для створення величезної повністю багаторазової системи, яка буде складатися із корабля Starship та 70-метрової надважкого першого ступеня Super Heavy. Вся ця система буде багаторазова, і обидва будуть повертатися на Землю. Тобто, на відміну від теперішньої ракети Falcon 9, де повертається та повторно використовується лише перший ступінь та, в деяких випадках, обтічник, система Starship + Super Heavy буде багаторазовою повністю. У Falcon 9 ніколи не повертається другий ступінь. Навіть коли запуск космічного корабля Dragon.

Прискорювач Super Heavy отримає близько 30 двигунів Raptor. Нещодавно пан Маск заявив, що система почне доставляти людей в космос у 2023 році. У перспективі цю машину планується використовувати для польотів на Місяць, Марс та в інші віддалені від Землі місця.

За словами Ілона Маска (Elon Musk), в SN11 було внесено безліч змін з метою виправити виявлені в ході попередніх випробувань недоліки — за його словами, SN10 вибухнула після посадки, тому що двигунам не вистачило потужності в результаті витоку гелію з паливного бака. Цікаво, що SpaceX починає збільшувати кількість плиток теплозахисного екрана — якщо на SN8 їх, по суті, не було, то на SN11 ними покрита вже помітна частина ракети. Можливо, вже незабаром ми побачимо прототип з повноцінним тепловим захистом (вона покликана запобігти руйнуванню корабля при нагріванні під час входу в атмосферу Землі):

3 березня SpaceX запустила свій корабель Starship SN10 на висоту 10 кілометрів та зуміла приземлити машину, хоча ракета вибухнула через кілька хвилин після посадки. Ця місія слідувала за двома іншими запусками Starships SN9 та SN8 на ту ж висоту — тим прототипам вдалося злетіти та провести потрібні маневри, але до повноцінної посадки справа не дійшла. І SN8, і SN9 вибухнули величезними вогненними кулями під час спроби приземлення.

SpaceX вносила поступові зміни та оновлення в дизайн Starship після кожного випробувального польоту. Компанія заявила, що Starship в результаті зможе доставляти до 100-110 тонн на низьку навколоземну орбіту. NASA вибрало Starship в якості одного з трьох кандидатів, які потенційно можуть доставити космонавтів та обладнання на Місяць в рамках програми «Артеміда». Японський мільярдер Юсаку Маедзава (Yusaku Maezawa) вже забронював політ навколо Місяця на SpaceX Starship для себе і восьми інших пасажирів.

 

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше