SpaceX запустила 2 ракети Falcon 9 менш ніж за чотири години – запустити третю завадила погода

Приватна космічна компанія SpaceX не припиняє вражати своїми досягненнями у космічній індустрії. Вже встановивши рекорд частоти запусків у 2023 році, компанія не збирається зупинятися на досягнутому і планує ще більше підняти планку у 2024 році. Останній вражаючий успіх SpaceX стався 30 березня, коли за менш ніж чотири години було здійснено два запуски ракет-носіїв Falcon 9, що стало новим рекордом для компанії. Це подія ще раз доводить, що для SpaceX запуск ракет перетворився на рядовий захід.

Перший з двох запусків відбувся о 17:52 за східним американським часом (21:52 за Гринвічем) у суботу, 30 березня. Ракета Falcon 9 відправила телекомунікаційний супутник Eutelsat 36D на орбіту з Космічного центру NASA імені Кеннеді. Трохи пізніше, о 21:30 за східним американським часом (01:30 за Гринвічем), інша ракета Falcon 9 підняла на орбіту 23 супутники Starlink з космодрому на мисі Канаверал. Між стартами пройшло всього 3 години 38 хвилин.

Була спроба здійснити третій запуск о 22:30 за східним американським часом з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії, але плани були змінені через погіршення погодних умов.

Обидві ракети, запущені 30 березня, успішно повернули свої перші ступені на плавучі платформи в океані приблизно через 10 хвилин після старту. Ці ступені будуть використані повторно, продовжуючи практику SpaceX з перевикористання ракетних ступенів. Повернення ступеня другої ракети стало 260-м успішним поворотним спуском компанії з моменту першого успішного повернення першого ступеня Falcon 9. Один зі ступенів повернувся на Землю вже 18-й раз, а інший – 12-й, демонструючи неймовірну здатність до перевикористання.

SpaceX планує не лише продовжувати бити рекорди запусків і повернень ступенів у 2024 році, але й всі з нетерпінням очікують на успішний запуск корабля Starship, який може злетіти в космос до дев’яти разів вже цього року.

Джерело interesting engineering

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше