SpaceX запустила дві партії супутників Starlink з різницею менш ніж 30 годин

SpaceX продовжує розширювати свої досягнення у космічній індустрії, встановивши новий рекорд з двома запусками ракет за два дні підряд. Компанія успішно відправила на орбіту чергові партії своїх Starlink інтернет-супутників у четвер та п’ятницю, виконуючи свою 90-ту та 91-шу орбітальну місію у 2023 році.

Перший запуск відбувся у четвер, 7 грудня, о 12:07 за східноамериканським часом (05:07 GMT, 07:07 за київським часом) з космодрому Кейп Канаверал у Флориді. Ракета Falcon 9 з 23 супутниками Starlink через 8,5 хвилин після запуску успішно приземлилася на дрон-корабель “Just Read the Instructions”, розташований в Атлантичному океані біля узбережжя Флориди.

Наступного дня, у п’ятницю, 8 грудня, о 3:03 за східноамериканським часом (08:03 GMT; 00:03 за місцевим часом Каліфорнії, 10:03 за київським часом) відбувся другий запуск з бази Ванденберг у Каліфорнії. Falcon 9 з 22 супутниками Starlink також успішно виконав свою місію. Перший ступінь ракети приземлився на дрон-корабель “Of Course I Still Love You”, який був розташований у Тихому океані біля узбережжя Каліфорнії.

Фактично, між запусками пройшло 26 годин та 56 хвилин.

Обидва запуски продемонстрували надійність і багаторазове використання першого ступеня Falcon 9, з дев’ятим (B1077) та тринадцятим (B1071) успішним приземленням відповідно.

Ці запуски є частиною амбітної місії SpaceX з розширення мережі Starlink, великої та постійно зростаючої мегасузір’я широкосмугових супутників, яке вже нараховує понад 5,100 активних супутників. SpaceX має дозвіл на запуск до 12,000 супутників Starlink та подав заявку на додаткові 30,000.

З кожним запуском SpaceX встановлює новий рекорд кількості польотів, перевищивши свій попередній щорічний рекорд у 61 запуск, встановлений минулого року. Цього року вже виконавши 91 успішну місію. Компанія планує ще більше наростити темпи, заявивши про ціль виконати 144 запуски у 2024 році.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше