Спалах гепатиту А визнали надзвичайною ситуацією на Вінниччині

31 жовтня у Вінницькій області спалах гепатиту А визначили як надзвичайну ситуацію на рівні області. Там посилюються протиепідемічні заходи та проводять вакцинацію контактних осіб.

Надзвичайна ситуація на Вінниччині

МОЗ повідомляє, що в області посили контроль за прибиранням та дезінфекцією громадського транспорту. Також тимчасово заборонено ярмарки та масові заходи з реалізації продукції домашнього виробництва. У Вінниці продовжується дистанційне навчання. Це ж стосується і позашкільного навчання, спортивних та мистецьких гуртків.

Епідемічна статистика показує, що джерело інфікування досі продовжує існувати. Причинами спалаху гепатиту А можуть бути харчові продукти або питна вода, – зазначив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

У лікарнях області перебуває 144 пацієнти, 32 дорослих та 10 дітей вже виписали.

В області також розпочали вакцинацію проти гепатиту А для кола контактних осіб – близьких, з якими пацієнти контактували напередодні, проживають разом чи ділять спільний побут. Вакцинацію контактним людям як правило проводять у перші два тижні після контакту з хворим.

Випадки вірусного гепатиту А, окрім Вінниці, виявили у Могилів-Подільському, Хмільнику, Калинівці, Гайсині та Козятині.

Що таке гепатит А

МОЗ зазначає, що гепатит А – захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертю. Гепатит А найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Тобто заразитись можна через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. В домашніх умовах гепатит А найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.

Симптоми гепатиту А:

  • підвищена температура,
  • слабкість,
  • відсутність апетиту,
  • діарея,
  • блювота,
  • неприємні відчуття в животі,
  • сеча стає темнішою,
  • пожовтіння шкіри і білків очей.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело news.online
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше