Спецоперація F-35: як американські стелс-винищувачі розкривають позиції російської ППО в Україні

США використовують сучасні винищувачі п’ятого покоління F-35, щоб визначити розташування російських систем ППО поблизу лінії фронту в Україні. Про це заявив міністр оборони Сінгапуру Енг Нг Хеан, пише Defence Security Asia.

У нещодавній промові в парламенті країни міністр підкреслив, що розвіддані, зібрані цими літаками, передаються також іншим державам-членам НАТО.

Ця заява “прямо вказує на пряму військову участь США у війні в Україні”, вважає видання.

Протягом останніх чотирьох років Сінгапур замовив у компанії Lockheed Martin, американського виробника сучасних літаків, 12 F-35B. Літаки планується отримати протягом 2026-2028 років.

Що відомо про винищувачі F-35

F-35 — це не лише звичайний винищувач, але й літак радіоелектронної боротьби (РЕБ), який має сучасне обладнання для збору необхідної розвідувальної інформації:

  • радар APG-81 AFAR;
  • система радіоелектронної боротьби AN/ASQ-239 Barracuda;
  • електрооптична система цілевказування (EOTS);
  • система розподіленої апертури (DAS);
  • мережа інфрачервоних датчиків.

F-35 модель B здатні злітати та приземлятися вертикально, а тому не потребують довжелезних злітних стрічок та великих аеродромів.

Як F-35 допомагають розкривати російську ППО

F-35 відіграють ключову роль у мережі радіоелектронної боротьби США та НАТО, яка спрямована на збір розвідданих про війська росії в Україні.

Одразу після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року США розгорнули F-35 у Естонії та Литві на півночі та Румунії на півдні для патрулювання кордонів з рф.

Працюючи в стелс-режимі, ці літаки з двох підрозділів Повітряних сил (388 та 419), що базуються в Німеччині, виконували місії електронної розвідки (ELINT) для виявлення частот, які випромінюють російські системи ППО та винищувачі, щоб НАТО розуміло потенційні загрози російського вторгнення.

Видання стверджує, що ці “пташки” успішно відслідковували більшість російських систем ППО в Україні та Калінінграді, російському анклаві між Литвою та Польщею.

На жаль, навіть F-35 не здатні виявити всі російські системи ППО, стверджує видання. Так, система ППО великої дальності С-300 має потужне маскування.

«Ми спостерігали систему SA-20 [позначення С-300 в НАТО]. Я знав, що це була система SA-20, і звіти розвідки також вказували, що SA-20 діяла в цьому районі. Однак мій літак не зміг ідентифікувати його, можливо, через те, що система протиповітряної оборони працювала в «режимі військового резерву», який раніше не зустрічався»
офіцер ВПС Сполучених Штатів

Defence Security Asia вказує, що ця нездатність виявити певні частоти викликала серйозне занепокоєння щодо безпеки повітряних операцій НАТО та України – системи С-300 стали значним викликом для збройних сил США.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше