США розглядають можливість відмови від використання дронів-розвідників над Чорним морем після знищення MQ-9 Reaper
США аналізують свої операції з безпілотниками у Чорноморському регіоні після того, як росія збила один з них. Пентагон оцінює вигоди та ризики польотів. Американські військові продовжують використовувати безпілотники, як MQ-9 Reaper, для моніторингу місця катастрофи та слідкування за російськими військовими, але ведеться дискусія про повну відмову від таких місій.
Про це повідомляє CNN.
Нагадаємо, що росія одноосібно запровадила безполітну зону майже над усім Чорним морем на початку вторгнення в Україну користуючись тим, що вона контролює півострів Крим який анексувала в України. Інші ж країни Чорноморського регіону побоюючись агресивних дій росії, стараються дотримуватися обмежень і не залітати в небезпечні зони, не дивлячись на те, що такі дії росії є незаконними та не підкріплені жодними міжнародними актами чи домовленостями.
Військові США наразі переглядають маршрути безпілотників, оцінюючи, як уникнути конфлікту з російськими військовими, які часто літають над Чорним морем далеко від Криму. Пентагон аналізує витрати та вигоди від виконання таких місій, враховуючи ризик ескалації конфлікту з росією.
Хоча деякі американські військові стурбовані можливим впливом обмежень на збір розвідувальної інформації, у США є альтернативи, такі як супутники-шпигуни. Військові США планують ще один польот безпілотника над Чорним морем найближчим часом.
Зіткнення між російськими винищувачами Су-27 та американським безпілотником сталося неподалік Криму, але все-таки над нейтральними водами. Росія звинувачує США у порушенні повітряного простору, проте США не визнають це, відповідно, через те, що зона відповідальності росії над цією ділянкою моря не визнана цивілізованим світом. На відео, опублікованому Пентагоном раніше, видно, як російські винищувачі атакують безпілотник. США збили пошкоджений безпілотник над Чорним морем, так як він став непридатним після пошкоджень, які йому задали російські винищувачі.
Наразі, росіяни хочуть спробувати дістати безпілотник з дна моря. Американці пильно слідкують за цими діями, але, поки що, не перешкоджають їм.