Starlink прийде в кожен смартфон – запуск в 2024 році

Уже скоро користуватися супутниковим інтернетом Starlink можна буде без покупки дорогої приймально-передавальної антени. Компанія SpaceX опублікувала нову веб-сторінку для реклами своєї майбутньої послуги Starlink Direct to Cell, яка планує запропонувати стільникове підключення до існуючих телефонів 4G LTE через супутник.

Інформаційний веб-сайт, що запрацював на цього місяця, зазначає, що служба запрацює у 2024 році і спочатку послуга буде обмежена надсиланням текстових повідомлень. Функції голосу та даних будуть доступні в 2025 році, а також підтримка пристроїв IoT.

У компанії обіцяють, що Direct to Cell працює з існуючими телефонами LTE скрізь, де видно небо. Не потрібно змінювати апаратне забезпечення смартфону, прошивку чи встановлювати спеціальні додатки.

Космічна компанія, що належить Ілону Маску, оголосила про плани щодо послуги минулого року разом із американським партнером T-Mobile. Послуга, ймовірно, буде відносно повільною за наземними стандартами, зі швидкістю від двох до чотирьох мегабіт на секунду, але її перевага буде в широті покриття. T-Mobile у минулорічному прес-релізі повідомляла, що послуга буде доступна практично всюди в континентальній частині США, на Гаваях, у частинах Аляски, Пуерто-Ріко та в територіальних водах, навіть за межами сигналу мережі T-Mobile.

Супутникове підключення стало зростаючою тенденцією для смартфонів в останні роки. Першою, хто реалізував таку можливість, була компанія Huawei, через кілька місяців після цього Apple додала схожу функцію екстреного SMS в iPhone 14. Huawei, тим часом, удосконалила свою технологію до голосових дзвінків, запропонувавши покупцям Huawei Mate 60 Pro в Китаї безкоштовні двінки через супутник.

Тим часом, низка інших компаній працюють над реалізацією супутникового зв’язку для звичайних смартфонів, що не мають спеціальних супутникових компонентів. Наприклад, AST SpaceMobile, минулого місяця здійснила перший супутниковий дзвінок 5G із немодифікованого смартфона.

Джерело techtoday

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше