Стартап Bluu Biosciences вирощує «безкінечну рибу» в пробірках
Берлінський стартап Bluu Biosciences залучив $ 8 млн. Посівних інвестицій на розробку системи культивування натурального м’яса риби. Основний актив компанії – «безсмертні клітинні лінії» лосося, форелі та коропа, які вивів один з її співзасновників, клітинний біолог Себастьян Рейкер. Стартап вирощує «нескінченну рибу» в лабораторіях, а значить може налагодити виробництво свіжих морепродуктів в будь-якій точці планети, заощадивши на ланцюжках поставок. Прототипи перших продуктів – вирощені стейки лосося, форелі та коропа – будуть представлені на початку 2022 року.
Головна перевага Bluu Biosciences перед іншими компаніями, які вирощують м’ясні продукти, – це співзасновник стартапу Себастьян Рейкер. Підприємець і за сумісництвом клітинний біолог з Мюнхенського інституту кілька років пропрацював над вивченням морських вірусів для фармацевтичної галузі. В ході досліджень Рейкер культивував 80 культур клітин більш ніж 20 різних видів риб. Вивчаючи морську фауну, біолог успішно вивів «безсмертні клітинні лінії» для виробництва риби. Тепер Bluu Biosciences непотрібні будь-які зразки клітин – стартап безкінечно множить оригінальні організми.
«Це дає дуже сильну конкурентну перевагу. Якщо у вас є нормальні клітини, що не були увічнені, ви можете розмножувати їх тільки від 20 до 25 разів, і потім ви повинні починати заново з клітинами з іншої біопсії. А за допомогою імморталізірованних клітин ви можете розмножувати їх до 100 тис. Разів », – пояснив Рейкер в розмові з TechCrunch.
Решта процесів Bluu Biosciences аналогічні технологіями культивованого м’яса. Клітини риби поміщаються в біореактори, наповнені поживними речовинами, які оптимізують і прискорюють розвиток готового продукту. Представники стартапу вважають, що безсмертні клітинні лінії значно знизять вартість масового виробництва і дозволять швидко комерціалізувати технологію Bluu Biosciences.