Стосується всіх: з якими сумами податкова блокує картки
В рамках фінансового нагляду в Україні банки пильно стежать за тим, скільки грошей клієнти переказують з картки на картку і скільки отримують. У разі перевищення ліміту клієнтом можуть зацікавитися податкові органи, про що детально розповідає бухгалтер Леся Дністрянська у відеоролику в TikTok.
Зокрема, клієнти банків можуть зіткнутися з проблемами з податковою, якщо протягом кількох місяців регулярно отримують певні суми грошей на свій банківський рахунок від різних людей.
Отримання понад 50 000 гривень одним переказом також приверне увагу податкових органів. І останній випадок – якщо ви отримуєте 400 000 гривень протягом одного місяця.
За словами юриста Анни Златіної, різні банки мають різні ліміти на перекази. Іншими словами, кожна фінансова установа має право встановлювати власний ліміт на перекази з картки на картку.
Згідно із законом, до 5 000 гривень можна переказати без ідентифікації особи, а від 400 000 гривень і вище – це вже підлягає контролю.
Однак закон містить нюанс, що організовані або підозрілі перекази можуть підлягати фінансовому моніторингу, навіть якщо сума менше 400 000 гривень.
З серпня цього року при здійсненні операцій в терміналах самообслуговування платники повинні ввести на екрані номер свого мобільного телефону, мати одноразовий пароль, виданий на цей номер, ввести пароль на екрані та отримати квитанцію.
Слід зазначити, що ПриватБанк встановив ліміт на перекази з карток інших банків у розмірі 29 999 грн, тоді як ліміт на перекази між клієнтами необмежений.
Monobank також не обмежує платежі з монокартки. Universal Service обмежує разові перекази 25 000 грн, незалежно від банку, який видав кошти для розрахунків.