Створено ейрбег для велосипедистів

Подушка безпеки вмонтована у велосипедний шолом. Пристрій може значно знизити ризик смертельних травм голови велосипедиста, стверджують розробники.

Шведський виробник велосипедного екіпірування POC об’єднався до компанії-постачальника автомобільних систем безпеки Autoliv для створення велосипедного шолома з ейрбегом.

Незвичайний шолом оснащений чутливими датчиками та вбудованою подушкою безпеки, яка зменшить ризик отримання помірної або смертельної травми голови з 80 до 30 відсотків при зіткненнях на швидкості 20 кілометрів на годину.

Подушка безпеки у разі зіткнення відіграватиме роль початкового поглинача енергії удару, а другорядним стане тверда частина шолома, що опинилася під нею. Така конструкція значно підвищить безпеку, особливо за прямих ударів.

За даними Autoliv, кількість тяжких травм, отриманих велосипедистами у Швеції, за останнє десятиліття зросла на 24 відсотки. Щодо летальних випадків, то 60 відсотків з них пов’язані з травмами голови.

Подробиць про принцип роботи нового шолома компанії-розробники поки що не розкривають. Ймовірно, принцип спрацьовування схожий на автомобільні ейрбеги: пристрій обладнано датчиками, що фіксують удари і різкі рухи, і дають сигнал до розкриття захисної подушки. Autoliv та POC вже побудували прототипи шоломів та провели перші краш-тести.

Джерело auto.24

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше