SuperMicro обурили звинувачення в постачаннях серверів з «закладками» для шпигунства на користь Китаю
Компанія SuperMicro опублікувала офіційну заяву у відповідь на статтю видання Bloomberg «Злом SuperMicro: як Китай скористався постачальником техніки з США». У ньому виконана журналістами робота піддалася різкій критиці.
Нагадаємо, на цьому тижні видання Bloomberg опублікувало результати журналістського розслідування, в якому стверджувалося, що Китай роками намагався використовувати сервери SuperMicro для ведення шпигунської діяльності в США, але всі ці спроби контролювалися американськими спецслужбами. Варто зазначити, що журналісти не надали в статті будь-яких переконливих доказів шпигунської діяльності Китаю через обладнання SuperMicro, обмежившись посиланнями на третіх осіб і секретні документи, відкрити публікацію яких неможливо.
Відповідь SuperMicro на цю публікацію не змусив себе чекати. « Історія Bloomberg – це суміш розрізнених і неточних тверджень, що з’явилися багато років тому. У статті робляться надумані висновки, які в черговий раз не витримують критики », – сказано в повідомленні, що з’явилося на сайті SuperMicro. Також наголошується, що Агентство національної безпеки США не підтвердило достовірність даних, опублікованих в згаданій статті. Компанія заявляє про те, що ретельно стежить за безпекою продукції, що випускається, оскільки це питання є одним з найважливіших.
« На жаль, Bloomberg продовжує спроби відродити спірну історію 2018 року. У відповідь на ці звинувачення ми можемо сказати, що ніколи не знаходили ніяких шкідливих мікросхем в обладнанні. Їх не вдалося знайти навіть після того, як ми залучили приватну компанію для проведення незалежного розслідування і перевірки безпеки наших продуктів. Крім того, жоден замовник або урядова установа ніколи не повідомляли нам про те, що такі чіпи коли-небудь були виявлені. У 2018 році дещо офіційних осіб державного і приватного секторів офіційно спростували цю інформацію », – сказано в заяві SuperMicro.