Українські РЕБ на Донеччині заважають власним безпілотникам: «Свої своїх б’ють»

На Донецькому фронті українські війська зіткнулися з несподіваною проблемою – свої ж засоби радіоелектронної боротьби заважають роботі безпілотників, унеможливлюючи відбиття ворожих штурмів.

За словами комроти ударних дронів Олександра Карпюка (“Серж Марко”), українські системи РЕБ часто замість глушіння ворожих сигналів ускладнюють роботу українських БПЛА. У низці випадків наші безпілотники падають відразу після зльоту від “дружнього” впливу, поскаржився військовий.

Про цю проблему Карпюк неодноразово заявляв 2023 року, коли “глушилки” РЕБ без координації з операторами БПЛА залишали піхоту без прикриття з повітря, проте місяці, що минули відтоді, ніяк не вплинули на ситуацію.

Причини збоїв – неузгодженість роботи РЕБ і БПЛА, укупі з відсутністю координації між операторами. У результаті російські безпілотники без перешкод виконують завдання над полем бою.

Як виправити ситуацію

  • Налагодити координацію між РЕБ і БПЛА.
  • Забезпечити взаємодію між операторами РЕБ і екіпажами дронів.

Ситуація на фронті напружена, і без підтримки з повітря українським військам буде вкрай складно відбивати ворожі штурми.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше