Сили оборони під час навчань використовують систему “лазертаг” (відео)

Українські військові активно проводять навчання у змішаних групах з мобілізованими та бійцями на ротації під керівництвом кваліфікованих інструкторів з бойовим досвідом
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний опублікував відео, в якому розповідається, що 151-й навчальний центр продовжує готувати українських військових, проводячи різні важливі курси навчань з планування та ведення бою в обороні та наступі, тактичній медицині, снайперській справі тощо.

На цих навчаннях українські військовослужбовці працюють з системою LaserTag, яка дозволяє створити такі умови, які будуть максимально наближені до реального поля бою.

“Сьогодні ми імітували штурм умовних ворожих позицій. З цими курсантами ми використовували технологію LaserTag для того, щоб військовослужбовці змогли відчути оцей контактний бій”, — розповідає сержант-інструктор 151-го навчального центру Сергій.

Українські військові під час навчань, стоп-кадр з відео Залужного

“Більше реальних ситуацій: паніка, хаос, 300-й лежить, відходи, не йди сюди, накривай, граната. Ти також не впевнений в собі, що маєш робити. Мені, наприклад, дуже сподобалося. Моїм побратимам, я думаю, також”, — розповідає про свої враження від навчань один з військових.

Як відзначається, у навчаннях беруть участь змішані групи, в яких є як мобілізовані, так і військові з досвідом, які перебувають на ротації, завдяки чому ті, хто не мають досвіду, краще адаптуються, розповідає інструктор вогневої підготовки Лариса.

“Вони зараз на 240 метрів гасять, це перша у нас ділянка, яка знаходиться в капонірі. А зараз друга вправа, ми відійдемо аж на відстань 500 метрів, і вони будуть, повірте, влучати. На 500 метрів з “голого” АК без прицілу і коліматорів”, — розповідає вона.

Водночас як відзначає командир навчальної роти — старший викладач Гліб, найголовніше, чому навчають у центрі, це тактична медицина: “Всі наші інструктори дуже кваліфіковані, також вони всі пройшли бойові дії і практичні заняття продумували так, як вони самі були у бою і це все відчували”.

Щодо системи LaserTag, яка згадується у відео, то українські військові вже не перший рік використовують такі системи для проведення навчань. Так, наприклад, систему LaserTag українського виробництва були вперше протестовані під час змагань танкістів ЗСУ у 2020 році.

У 2021 році Командувач СВ ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що ЗСУ масово переходять на використання систем MILES та LaserTag, у тому ж році повідомлялося, що ОК “Північ” для власних потреб закупило комплект системи LaserTag.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше