Системи автономного освітлення: склад та принцип дії
Сучасні автономні системи стали найкращим вибором для забезпечення ефективного та екологічно чистого освітлення на вулицях, в парках, і навіть на власних подвір’ях. Особливо вони незамінні під час планових і аварійних відключень світла. Пропонуємо ближче познайомитися з обладнанням та його принципом роботи.
Склад системи автономного освітлення
Сьогодні автономне обладнання користується неабияким попитом. З приходом осені світловий день коротшає, тому краще заздалегідь потурбуватися про наявність автономного обладнання. Познайомитися з моделями можна на сайті інтернет-магазину 220volt.com.ua. Вони складаються з таких ключових компонентів:
- акумуляторної батареї. Елемент накопичує сонячну енергію, яку генерують сонячні панелі. Акумулятор підключається за допомогою спеціального діода, який проводить електрику лише в одному напрямку. Такі батареї можуть зберігати енергію для використання вночі або в погану погоду. Деякі моделі здатні працювати від звичайних батарейок;
- сонячної панелі. Основну роботу забезпечують фотогальванічні вічка, які конвертують сонячну енергію в електричну. Якість та кількість цих вічок визначають ефективність системи. Сонячні панелі є найбільш дорогими компонентами в системі;
- джерела світла. Зазвичай використовуються світлодіоди, які вирізняються низьким споживанням електроенергії та відсутністю тепловиділення. Деякі системи мають галогенову лампу для більшої яскравості;
- контролера. Елемент відповідає за управління системою та підтримку оптимального рівня заряду та розряду акумулятора. Він регулює роботу всієї системи.
- датчика освітлення. Фотоелемент реагує на рівень освітленості та вмикає або вимикає його залежно від потреби;
- корпусу та кронштейну. Головними вимогами до опорної конструкції є надійність та стійкість до погодних умов. Кронштейн служить для закріплення системи на місці.
Принцип дії
В світлий час доби фотоелектричні елементи сонячної панелі приймають потік сонячного світла і виробляють такий об’єм енергії, на який розрахована відповідна модель. Після цього вона передається акумуляторній батареї, що накопичує її доти, поки ємність повністю не зарядиться.
Але повна зарядка можлива тільки при сонячній погоді. Коли на вулиці дощ чи на небі хмари, повна зарядка батареї не відбувається, оскільки сонячного світла не достатньо. Але все одно певний обсяг енергії буде вироблено. Величину заряду та кількість енергії вимірює контролер, який перемикає систему із режиму заряду до витрачання і навпаки.
Коли настають сутінки, спрацьовує датчик освітлення. Він перемикає станцію в робочий режим, в результаті чого акумульована енергія подається на інвертор. Він своєю чергою перетворює її в напруження, яке надходить на лампи. Вони будуть працювати до світанку або до повної розрядки акумулятора.
Існують моделі зі спрощеним принципом дії — після накопичення енергії акумулятор віддає її джерелам освітлення в неперетвореному вигляді. В цьому випадку лампи працюють на постійному струмі. Вони коштують дешевше, але мають невелику тривалість роботи.