Таємничий дрон українського виробництва знайшли у тилу збройних сил росії (фото)

Безпілотник доволі великий та має потужну бойову частину, а також V-подібний хвіст, однак сильно постраждав при падінні.

Російські військові знайшли невідомий український ударний безпілотник, який впав в полі. Канадський фізик і експерт з дронів DanielR проаналізував на своїй сторінці у соцмережі X (Twitter) фото, які з’явилися в російському Telegram-каналі “Одна нога здесь, другая там!” (combat_engineer).

“Колеги скинули БПЛА-камікадзе противника, що впав, був знайдений та знешкоджений ними. БПЛА літакового типу, збудований навколо бойової частини. Розмах крил близько 4 метрів, довжина близько 2,7 метра. Бойова частина кумулятивно-уламкового типу, вагою близько 14 кілограмів”, — зазначає російський блогер.


DanielR приблизно ідентифікував двигун: ймовірно, це модель DLE111 або Great Power GP178. Передня і задня частина гвинта мають позначки англійською мовою.

Двигун, вигляд спереду
Фото: X (Twitter)

Безпілотник має відносно великий (14 кг) кумулятивний осколково-фугасний боєприпас, який не вибухнув. Поряд з БЧ на фото можна бачити детонатор та мідну пластину невідомого призначення.

Бойова частина та детонатор
Фото: X (Twitter)

Дрон досить сильно вдарився об землю, що ускладнює ідентифікацію. Крила мають пінопластове оперення. У фюзеляжі є кілька алюмінієвих деталей та дві антени.

Вигляд ззаду
Фото: X (Twitter)

Фюзеляж виготовлений з вуглецевого волокна. Є алюмінієвий кронштейн, можливо, для запуску з рейок або візка.

Матеріали корпусу
Фото: X (Twitter)

Безпілотник використовує готовий контролер Cube Orange Plus. Головну плату не вдалося ідентифікувати.

Плата та контролер
Фото: X (Twitter)

Дрон ймовірно мав V-подібний хвіст, але незрозуміло, яка сторона фюзеляжу є верхньою. На цій фотографії нелегко ідентифікувати двигун.

Загальний вигляд
Фото: X (Twitter)

Експерт зазначає, що ідентифікувати дрон за фрагментами може бути складно: “Частина фотографії є маргінальними, що збільшує труднощі”.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше