Тайвань показав рідкісні кадри бойової роботи дрона-камікадзе Chien Hsiang
Міністерство оборони Тайваню вирішило поділитися відео, на якому показано, як дрон-камікадзе Chien Hsiang знищує ціль. Боєприпас, що баражує, було вперше продемонстровано у 2017 році.
Влада Тайваню акцентує увагу на високій цінності безпілотних авіаційних систем. Війна в Україні є чудовим тому підтвердженням. Недорогі дрони-камікадзе здатні забезпечити острівній державі можливість нанесення ударів по китайських військах у разі військового конфлікту.
Опубліковане відео містить фрагмент, присвячений Chien Hsiang (починається з 05:02). Ролик демонструє, як тайванський баражуючий боєприпас завдає удару по умовній цілі. Агентство військових новин, яке показало кадри з Chien Hsiang, є офіційним ЗМІ Міністерства оборони Тайваню.
Дрон-камікадзе був представлений публіці шість років тому. Він має трикутне крило і одну рухову установку, яка приводить у рух штовхаючий гвинт, розташований ззаду. Зовні Chien Hsiang нагадує іранський безпілотник Shahed-136, якими росія обстрілює Україну.
Баражуючий боєприпас призначений для знищення радіолокаційних станцій противника. Chien Hsiang може залишатися в повітрі протягом 5 годин і має максимальну дальність пуску 1000 км, що робить його ефективним засобом придушення систем протиповітряної оборони ворога.
Опубліковане відео містить кадри від першої особи. Однак наразі незрозуміло, чи планують військові в реальних бойових умовах обладнати таку конфігурацію безпілотника камерою. Можливо, її було встановлено тільки на випробувальному зразку.
Проте Chien Hsiang існує в модифікації з інтегрованою камерою. Це дасть змогу тайванським військовим використовувати дрон-камікадзе не тільки для нанесення ударів, а й у розвідувальних цілях.
Для запуску Chien Hsiang передбачено пускову установку на 12 осередків, яка може бути змонтована на причіп. Таке рішення покликане забезпечити додаткову гнучкість і можливість діяти за принципом “стріляй і біжи” (shoot-and-scoot). Раніше була інформація, що на озброєнні тайванської армії є і стаціонарні пускові установки.