“Такого рівня товарообігу не очікував ніхто”: війна рф проти України приносить шалені прибутки Китаю – NYT

Після введення проти росії глобальних санкцій, Китай узявся задовольняти потреби рф у критичному імпорті, а фактично – наживатися на вторгненні в Україну.

Про це пише The New York Times.

“Китай наживається на вторгненні росії в Україну, що призвело до того, що Росія перемикнулася із Заходу на Китай для закупівель усього, від автомобілів до комп’ютерних чіпів. Експорт Китаю до сусідньої країни настільки зріс, що цього літа китайські будівельники побудували на кордоні склади та 20-поверхові офісні вежі”, – зазначається у статті.

Відомо, що товарообіг Китаю з росією цього року перевищив 200 мільярдів доларів за перші 11 місяців цього року.

“Такого рівня не очікували навіть ці країни”, -повідомляє NYT.

Найбільше заробили виробники вантажних і легкових автомобілів.

Китай також задовольнив критичну потребу росії в імпорті, після того, як європейські та американські компанії почали уникати росії з лютого 2022 року.

“Китай продовжує свою роль постачальника-замінника товарів, попри ризик своїх тісних економічних зв’язків з багатьма європейськими країнами”, – наголошує видання.

Експорт Китаю до росії зріс на 69 відсотків за перші 11 місяців цього року порівняно з аналогічним періодом 2021 року, до вторгнення в Україну.

Росія, своєю чергою, продавала нафту та природний газ до Китаю з великими знижками. Російські шоколадні цукерки, ковбаси та інші товари народного споживання предсталені в достатку в китайських супермаркетах.

Війна росії в Україні також отримала іміджевий поштовх від Китаю.

“Державні ЗМІ постійно поширюють російську пропаганду в Китаї та в усьому світі. Росія настільки популярна в Китаї, що інфлюенсери в соціальних мережах стікаються до Харбіна, столиці найпівнічнішої провінції Китаю на сході Хейлунцзян, щоб позувати в російському одязі перед колишнім російським собором”, – йдеться в публікації.

Сі Цзіньпін, вищий лідер Китаю, і президент росії Володимир Путін, здійснили численні публічні демонстрації тісних зв’язків країн. Сі Цзіньпін відвідав Харбін на початку вересня й оголосив Хейлунцзян “воротами на північ” Китаю.

“Підтримувати й добре розвивати китайсько-російські відносини – це стратегічний вибір, зроблений обома сторонами на основі фундаментальних інтересів двох народів”, – сказав Сі Цзіньпін під час зустрічі в Пекіні з прем’єр-міністром росії Михайлом Мішустіним.

Джерело Економічна правда

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше